Sala Kongresowa w budowie. Fot. Nowy Styl

Sala Kongresowa w budowie. Fot. Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 26 lis 2015 04:20 (aktualizacja: 26 lis 2015 20:49)

Fotele Nowego Stylu w Pałacu Kultury i Nauki

Grupa Nowy Styl wyposaży wyremontowaną Salę Kongresową Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wymieni 2.880 siedzisk na 3 poziomach audytorium – fotele zostaną dokładnie odtworzone i dostosowane do aktualnych przepisów przeciwpożarowych.

Przez 60 lat Salę Kongresową odwiedzały gwiazdy i goście VIP z całego świata. Niedawno podjęto decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu sali. Wymiana 2880 siedzisk umieszczonych na 3 poziomach jest jednym z ważniejszych punktów tej przebudowy. Tego wyzwania podjęła się Grupa Nowy Styl.

Projektanci i konstruktorzy marki Forum Seating, należącej do Grupy, odtworzą 60-letnie fotele zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Aby dostoswać nowe siedziska do aktualnych przepisów przeciwpożarowych, przeprojektują układ widowni i dostosują do niego wymiary wszystkich siedzisk. Ważnym elementem, który jest brany pod uwagę, są właściwości akustyczne.

Wykorzystaliśmy materiały najlepszej jakości oraz dostosowaliśmy je do specyfiki miejsca, co przyczyniło się do zaprojektowania widowni charakteryzującej się największą dźwiękochłonnością spośród całego wyposażenia budynku. – mówi Joanna Machaj, dyrektor sprzedaży krajowej Forum Seating, która prowadzi ten projekt od początku. - Odpowiedni moduł akustyczny połączony z dobranym projektem znacząco wpłynął na poziom tego parametru.

Prace remontowe trwają, zakończenie planowane jest na przyszły rok.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ