Sofa Lora pięknie prezentuje się ustawiona w narożniku, jak i wysunięta na środek pomieszczenia. Fot. Gala Collezione

Sofa Lora pięknie prezentuje się ustawiona w narożniku, jak i wysunięta na środek pomieszczenia. Fot. Gala Collezione

  • Autor: mg
  • 01 lut 2017 14:41 (aktualizacja: 01 lut 2017 17:45)

Gala Collezione prowadzi szkolenia zawodowe

W zakładach produkcyjnych należących do firmy Gala Collezione działają zespoły instruktorów składające się z najbardziej doświadczonych pracowników. Zajmują się one szkoleniem wszystkich zainteresowanych pracą tapicera i szwaczki meblowej. W ten sposób producent pozyskuje nowych pracowników.

W szkółce tapicerskiej nauka zawodu trwa cztery miesiące. W tym czasie adepci zgłębiają między innymi zasady tapicerowania lekkiego (lekkie fizycznie elementy, płaskie płaszczyzny i proste bryły, takie jak boczki, zagłówki, wysuwki) oraz tapicerowania ciężkiego (tapicerowanie właściwych brył, czyli siedzisk, oparć, wykonanie pikowań itp.). Warto pamiętać, że w praktyce to właśnie tapicer odpowiada za ostateczny kształt sofy, narożnika czy też fotela.

Z kolei szkolenie w szkółce tapicerskiej trwa siedem miesięcy i rozpoczyna się poznaniem zasad działania i dostępnych funkcji maszyny do szycia ciężkiego. Instruktor uczy także technik szycia i sposobów łączenia tkanin. Nauka odbywa się w trybie indywidualnym.

W trakcie nauki zawodu uczeń ma wszelkie przywileje, jakie należą się pracownikowi, czyli na przykład: umowę o pracę, prawo do urlopu i premii frekwencyjnej. Po zakończeniu szkolenia staje się samodzielnym pracownikiem.

Fabryka Mebli Gala Collezione posiada cztery zakłady produkcyjne usytuowane w regionie kujawsko-pomorskim: w Lisim Ogonie, Chełmnie, Gniewkowie (Zakład Produkcyjny Sweet Sit) i Tucholi (Zakład Produkcyjny Sla.Wia). Zespół liczy obecnie ponad 700 wykwalifikowanych pracowników. Meble Gala Collezione trafiają nie tylko do klientów krajowych, ale także na rynki eksportowe, m.in. do Bułgarii, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Słowenii, Czech, Litwy, Łotwy, Izraela czy Kanady.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ