• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Gamet stawia na 3D

Toruńska firma Gamet, produkująca dekoracyjne akcesoria meblowe i budowlane, wyposażyła swoich projektantów z działu rozwoju w nowoczesną drukarkę 3D.

Umożliwia ona wykonywanie bardzo precyzyjnych modeli prototypów w bardzo krótkim czasie, skracając drogę od prototypu do wdrożenia gotowego produktu na rynek.

Dodatkową zaletą tej technologii jest wykonywanie modeli bezpośrednio z programu przestrzennego 3D. W przeciwieństwie do tradycyjnych technik (jak obróbka skrawaniem czy obróbka elektroerozyjna) modele wykonane tym sposobem są całkowicie zgodne z wyrobem zaprojektowanym w programie. Wymiary komory wydruku umożliwiają wykonywanie trwałych modeli, brył i innych, skomplikowanych, form przestrzennych o wymiarach 350x350x200 mm.

Atutem samodzielnego wykonywania modeli w nowoczesnej technologii jest zagwarantowanie naszym klientom, że wyrób jest wykonywany wyłącznie dla nich, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność w przygotowaniu oferty kolekcji dedykowanych – wyjaśnia Dariusz Schubert, kierownik działu rozwoju firmy Gamet. Według zapewnień producenta, inwestycja ma nie tylko zaspokoić potrzeby projektowe spółki. Oferta wydruku trójwymiarowego będzie kierowana zarówno do aktualnych klientów, jak też i do firm niezwiązanych z branżą meblarską.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ