Dywan Anatolia. Fot. Fargotex

Dywan Anatolia. Fot. Fargotex

  • Autor: Redakcja
  • 02 sty 2017 08:41 (aktualizacja: 02 sty 2017 13:53)

Grupa Fargotex poszerza swoją ofertę produktową

Firma Fargotex Group, dystrubutor m.in. łatwoczyszczących tkanin meblowych Magic Home, wprowadziła do swojej oferty dywany dekoracyjne o podobnych właściwościach. Kolekcja „Carpet Decor” to połączenie modnej estetyki z nowoczesną technologią produkcji, dzięki której czyszczenie dywanów staje się proste jak nigdy dotąd.

Dywany dekoracyjne z kolekcji „Carpet Decor” są inspirowane coraz bardziej popularną w kręgach wnętrzarskich estetyką „used look”. W takich stylizacjach wszelkie oznaki zużycia pełnią rolę atrakcyjnych wzorów. To pozwala wydobyć z przedmiotów ich naturalny charakter. Dlatego na dywanach „Carpet Decor” możemy dostrzec pozorne wytarcia, imitujące ślady użytkowania.

W kolekcji znalazło się osiem dywanów – Altay, Anatolia, Anze, Ashiyan, Basel, Lyon, Sedef i Tebriz. Linia kolorystyczna dywanów to przede wszystkim ponadczasowe i eleganckie beże, brązy i szarości, przełamane mocniejszymi akcentami. 

Na każdym z nich oprócz efektu „used look”, który osiągnięto dzięki wykorzystaniu multikolorowej przędzy, widoczne są także nawiązania do motywów dekoracyjnych charakterystycznych dla stylu vintage.

"Dywany „Carpet Decor” projektowaliśmy z myślą o nowocześnie urządzonych wnętrzach. Chcieliśmy, żeby były stylowym i bardzo praktycznym uzupełnieniem modnych obecnie, modernistycznych aranżacji. A nawiązania do estetyki vintage stają się w nich coraz bardziej popularne. Nasze dywany bardzo dobrze pasują także do pomieszczeń urządzonych w klimacie industrialnym, w których różne, wysłużone przedmioty zyskują nowe życie. Mimo że cała kolekcja jest spójna stylistycznie, różnorodność wzorów i odcieni pozwoli każdemu na wybór takiego modelu, który będzie najlepiej komponował się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza" – podkreśla Monika Fedor, ekspert Fargotex Group.

Łatwe czyszczenie

Modna i ponadczasowa stylistyka to nie jedyna zaleta kolekcji „Carpet Decor”. Dywany już na etapie produkcji przędzy zostały pokryte specjalną apreturą, która działa jak bariera ochronna przed zabrudzeniami. Zastosowana technologia Easy Clean sprawia, że wszelkie plamy bardzo łatwo poddają się procesowi czyszczenia, bez naruszania unikalnej struktury włókien. To sprawia, że za pomocą trzech prostych kroków, w łatwy sposób usuniesz większość zabrudzeń bez konieczności używania środków chemicznych. Wystarczy woda i ręcznik papierowy, a w przypadku trudniejszych plam mikrofibra i szare mydło. Ponadto system ochrony Easy Clean utrudnia wchłanianie rozlanych substancji. Plamy z kawy, herbaty czy soków nie wnikają do środka włókien, lecz gromadzą się na powierzchni dywanu w postaci łatwych do usunięcia kropel.

"System ochrony Easy Clean, który jest z powodzeniem wykorzystywany w produkcji tkanin meblowych z linii Magic Home, to już sprawdzone rozwiązanie, które doceniają posiadacze sof, narożników czy foteli w materiałach łatwoczyszczących. Dlatego zdecydowaliśmy się na tę samą technologię, projektując kolekcję dywanów „Carpet Decor”. Podobnie jak tapicerka mebli wypoczynkowych, także dywany są codziennie narażone na zabrudzenia. Wystarczy przecież chwila nieuwagi, by przez przypadek coś rozlać lub rozsypać. Ale ze świadomością, że łatwo możemy sobie poradzić z plamami, będziemy na co dzień spokojniejsi" – zauważa Monika Fedor.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ