Lounge Plazza w siedzibie firmy Gemalto. Fot. Sébastien Duijndam

Lounge Plazza w siedzibie firmy Gemalto. Fot. Sébastien Duijndam

  • Autor: mg
  • 16 gru 2016 07:12 (aktualizacja: 16 gru 2016 10:28)

Grupa Nowy Styl nagrodzona przez francuskie stowarzyszenie

Grupa Nowy Styl została nagrodzona przez ARSEG - francuską organizację zrzeszającą facility menedżerów i firmy świadczące usługi dla branży nieruchomości biurowych. Uznanie jury zdobyła Lounge Plaza - rearanżacja przestrzeni w siedzibie firmy Gemalto.

Gala wręczenia "ARSEG Trophees 2016" odbyła się 5 grudnia br. w Théâtre de Paris.

ARSEG zrzesza pond 2.000 przedsiębiorstw i specjalistów zajmujących się urządzaniem miejsc pracy. Co roku, stowarzyszenie nagradza najlepsze projekty, zespoły, menadżerów i rozwiązania technologiczne.

Lounge Plazza to przestrzeń znajdująca się w głównej siedzibie firmy Gemalto w Paryżu, w której spotykają się pracownicy i gdzie przyjmuje się klientów. Mieszczą się tu jednocześnie restauracja, kawiarnia, otwarta dla wszystkich biblioteka oraz strefa zabawy z piłkarzykami i zestawem gier planszowych. Projekt jest efektem współpracy z firmą Gemalto oraz architektami z pracowni Baru Design. 

Typowa kawiarnia z długą ladą została zamieniona w przestrzeń wielofunkcyjną, gdzie cztery ekspresy do kawy są rozstawione w całej przestrzeni. Miękkie pufy i fotele, wysokie stoliki i regały na książki oraz zasłony wydzielające poszczególne strefy sprawiły, że Lounge Plazza równie dobrze nadaje się do koncepcyjnej pracy w ciszy, jak i szybkich spotkań wewnętrznych. Przyjazny klimat tworzą wykończenia drewniane, naturalne tkaniny i ciepłe kolory oraz nowoczesne elementy, m.in. oświetlenie, które oddają charakter firmy Gemalto i sprawiają, że zacierają się granice między miejscem relaksu i pracy.

W wystroju wnętrza dominują formy geometryczne. Widać je zarówno w specjalnie zaprojektowanych elementach dekoracyjnych Baru Design, jak i w grze poziomych oraz pionowych linii mebli "Sand" i "Metafora" z półkami biblioteki ściennej.

Nagroda ARSEG była dla nas prawdziwą niespodzianką, bo rywalizowaliśmy z firmami, które są na rynku francuskim dużo dłużej niż my – mówi Marc-Olivier Leroy, dyrektor sprzedaży Nowy Styl Group we Francji. Kategoria, w której startowaliśmy, była bardzo wymagająca: jury oceniało twarde wskaźniki ROI, satysfakcję pracowników i to, jak nowe wnętrze przyczyniło się do poprawy efektywności środowiska pracy. Złota nagroda od ARSEG potwierdza nasze kompetencje we wszystkich tych obszarach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ