Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: bm
  • 30 marz 2016 08:39

Grupa Nowy Styl – odpowiedzialna społecznie

Firmą z branży meblowej, wyróżnioną w Rankingu Firm Odpowiedzialnych Społecznie okazała się Grupa Nowy Styl. Nagrodzono jej projekt realizowany pod hasłem Rok Muzyki, w partnerstwie z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Projekt ten został wyróżniony jako jeden z najciekawszych projektów kulturalnych w zestawieniu „Odpowiadam Polsce – Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie” przygotowanym przez „Gazetę Bankową”. Istotą projektu Roku Muzyki Grupy Nowy Styl był mecenat firmy dla działalności edukacyjnej i koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki. W 2015 roku odbyło się 75 koncertów i 76 kursów mistrzowskich i wzięło w nich udział 1160 młodych twórców oraz 30 000 słuchaczy.

W biznesie, tak jak w muzyce, aby osiągnąć sukces trzeba mieć talent. Chcemy wspierać młodych ludzi, którzy mają talent i zapał do pracy, a dzięki naszej pomocy mogą stać się wybitnymi muzykami. Z tego właśnie powodu zdecydowaliśmy się współpracować Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.” – mówi Rafał Chwast z Grupy Nowy Styl.

Grupa patronowała wydaniu płyty „Lusławicka Orkiestra Talentów” oraz wydarzeniom kulturalnym, m.in. krakowskiemu Sinfonietta Festival i Festiwalowi Emanacje, który z muzyką poważną docierał do większych i mniejszych miejscowości w całej Małopolsce. Przeprowadziła też szereg działań dla swoich pracowników i kontrahentów.

W zestawieniu „Odpowiadam Polsce – Ranking Firm Odpowiedzialnych Społecznie” organizatorzy oceniali projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu pogrupowane w trzy kategorie: Kultura, Zdrowie/Społeczeństwo i Ekologia. Przeanalizowali ponad 100 projektów i wyselekcjonowali z nich te, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju społeczności lokalnej lub w skali kraju. Grupa Nowy Styl była jedyną firmą z branży meblarskiej, która zakwalifikowała się do rankingu.

Lista finalistów i laureatów została ogłoszona 23 marca podczas gali w Warszawie, której towarzyszyła debata na temat strategicznego zarządzania działaniami CSR.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ