Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 03 gru 2018 09:18 (aktualizacja: 05 gru 2018 11:14)

Grupa Nowy Styl opublikowała nowy raport CSR

Grupa Nowy Styl opublikowała już trzeci w ostatnich 6 latach globalny raport społeczny firmy. Prezentuje w nim strategię zrównoważonego rozwoju, rozlicza się z realizacji celów i przedstawia szczegółowe dane ilościowe i jakościowe.

"Raport przygotowujemy z myślą o całym naszym otoczeniu, ale szczególnie o pracownikach i klientach. Nasi klienci to przede wszystkim przedsiębiorstwa, bardzo często międzynarodowe organizacje, dla których bezpieczeństwo produktów, spełnianie norm środowiskowych czy odpowiedzialność dostawcy są podstawowym warunkiem współpracy. W tegorocznym raporcie położyliśmy więc nacisk na oczekiwane przez nich standardy, a dodatkowo pokazaliśmy, jak wspierając w tworzeniu optymalnie zaprojektowanych biur, pomagamy realizować ich własną strategię zrównoważonego rozwoju" – mówi Alina Szastok, która koordynowała prace zespołu przygotowującego raport „CSR Code”.

Większość badań jakościowych Grupa Nowy Styl prowadzi w wewnętrznych laboratoriach w Jaśle, które stale modernizuje. W ten sposób potwierdza zgodność swoich produktów z ponad 20 normami europejskimi. Jednak rynek – zwłaszcza w krajach niemieckojęzycznych i Skandynawii – coraz częściej wymaga również certyfikacji zewnętrznej. GS, NF Office Excellence, Quality Office, Ergonomie Gepfrüft, Toxproof czy Blue Angel – liczba certyfikatów w portfolio Grupy Nowy Styl stale wzrasta.

Klienci Grupy Nowy Styl mają możliwość kupowania mebli wykonanych z ekomateriałów: drewna z certyfikatem FSC, bambusa, tkanin sygnowanych EU Flower lub Oeko-Tex® czy tapicerek Blazer lub Synergy z wełny, która posiada znak Wools of New Zealand, gwarantujący zrównoważony chów owiec. 100% produkowanych w Grupie Nowy Styl plastikowych detali nadaje się do przetworzenia. Większość plastikowych odpadów z produkcji jest przetwarzana na elementy takie jak podłokietniki, osłony czy szkielety.

(...)

Myślenie o ergonomii w Grupie Nowy Styl zaczyna się od projektowania mebli, tak by korzystnie wpływały na zdrowie finalnych użytkowników. Ergonomiczne fotele i biurka sit-to-stand, które pozwalają na pracę w pozycji stojącej, powstają zgodnie z międzynarodowymi normami zdrowia. Jednak to nie wszystko.

"Dziś powszechnie obowiązuje kultura bycia fit. Zrównoważona dieta, aktywność fizyczna - pracownicy są świadomi tego, co może im zapewnić dobre samopoczucie i zdrowie, i szukają tego również w środowisku pracy. Dlatego projektując rozwiązania biurowe nie skupiamy się tylko na ergonomii w sensie fizycznym, ale myślimy również o aspekcie psychologicznym. Tworzymy rozwiązania, które pozwalają na różne aktywności. Wysokie stoły do szybkich spotkań, sofy i leżanki w pokojach regeneracji, ergonomiczne hokery – pracownicy sami wybierają, gdzie i jak wykonują swoje zadania" – mówi Karolina Manikowska, dyrektor w dziale zarządzania produktem. 

Czytaj więcej na stronie: https://pl.nowystylgroup.com/pl/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ