Young Arts Festival. Fot. Damian Krzanowski

Young Arts Festival. Fot. Damian Krzanowski

  • Autor: bm
  • 18 lip 2018 12:47 (aktualizacja: 20 lip 2018 13:25)

Grupa Nowy Styl promuje festiwal muzyki klasycznej

Grupa Nowy Styl była jedną z pierwszych firm, do których po wsparcie zwrócili się organizatorzy "Young Arts Festival" – imprezy w nowatorski sposób promującej muzykę klasyczną. Właśnie zakończyła się jej trzecia edycja.

Trzy lata temu Anna i Bartłomiej Tełewiakowie, pochodzące z Krosna małżeństwo, postanowili zorganizować w mieście festiwal, jakiego jeszcze nie było. I tak powstał "Young Arts Festival", który w ciekawy sposób przybliża klasyczną muzykę młodym ludziom.

Impreza promująca „klasykę” bardzo dobrze wpisała się w dotychczasową działalność sponsorską Grupy Nowy Styl. Wśród projektów, które otrzymały jej wsparcie, jest chociażby mecenat nad Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W portfolio będącej częścią Grupy marki Forum Seating znajduje się z kolei szereg spektakularnych realizacji audytoryjnych, z fotelami do sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach na czele.

Od trzech lat, w pierwszych dniach lipca miasto żyje festiwalem. Co roku odbywa się po kilka koncertów. Organizatorzy niezawodnie wybierają dla nich coraz bardziej zaskakujące lokalizacje, jak choćby hangary lotnicze, a na występy zapraszani są znakomici muzycy. W Krośnie występował już m.in. Krzesimir Dębski oraz Leszek Możdżer – eksportowe wizytówki Polski w dziedzinie muzyki instrumentalnej.

Atutem imprezy są także happeningi – spontaniczne koncerty na rynku lub w centrum handlowym – oraz znakomite działania komunikacyjne (nagrodzone w 2016 roku Złotym Spinaczem – prestiżową statuetką w branży PR), które ośmielają do rozmów o muzyce klasycznej. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ