Biuro T-Mobile SA. Fot. Grupa Nowy Styl

Biuro T-Mobile SA. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 21 lis 2017 13:29 (aktualizacja: 22 lis 2017 13:58)

Grupa Nowy Styl realizuje wielomilionowe kontrakty

Grupa Nowy Styl wygrała 2 wielkie przetargi rządowe w Holandii i Niemczech. W wyniku pierwszego stała się jednym z dwóch wyłącznych dostawców umeblowania dla holenderskich ministerstw i agend na minimum 3 lata. Przewidywana wartość zamówień to 8 mln euro rocznie. Ale to jeszcze nie wszystkie intratne kontrakty Grupy.

Rekordowy pod względem podpisanych umów międzynarodowych był dla Grupy Nowy Styl rok 2017. - "Wartość tylko czterech największych tegorocznych kontraktów międzynarodowych przekroczy 100 milionów euro. To daje nam na najbliższe lata pewność zamówień na poziomie kilkunastu milionów euro rocznie" – podkreśla Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.

Grupa wygrała 2 wielkie przetargi rządowe w Holandii i Niemczech. W wyniku pierwszego stała się jednym z dwóch wyłącznych dostawców umeblowania dla holenderskich ministerstw i agend na minimum 3 lata. Przewidywana wartość zamówień to 8 mln euro rocznie, a Holendrzy mogą przedłużyć kontrakt nawet na 10 lat.

"To pierwszy tak duży przetarg rządowy w Holandii. 55 proc. zamówienia otrzymała holenderska firma Gispen, my zajęliśmy drugie miejsce" - zaznacza Adam Krzanowski. – W przetargu kluczowe było zrównoważone podejście do wyposażenia biur. Holendrzy są liderami gospodarki cyrkulacyjnej, dlatego w zamówieniach publicznych wymagają nie tylko bardzo ekologicznych produktów, ale też zapewnienia ich serwisu, naprawy i recyklingu. To, że udało nam się sprostać tym potrzebom, to dla nas doskonała referencja, ale też impuls do inwestowania w nowe rozwiązania organizacyjne i produktowe dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Ponadto w Niemczech przez minimum 2 lata Grupa Nowy Styl będzie obsługiwać federalną agencję pracy (Bundesratagentur für Arbeit). Dostarczy kompleksowe umeblowanie dla siedziby agencji w Norymberdze i jej terenowych oddziałów. Umowa została podpisana na 2 lata z możliwością przedłużenia do czterech, a jej wartość to około 4 mln euro rocznie.

Grupa Nowy Styl intensywnie rozwija też sieć klientów korporacyjnych, z którymi współpracuje na wielu rynkach. Na liście referencji firmy są już m.in. Deloitte, ABB, T-Mobile SA czy DS Smith. Teraz na długofalową współpracę z Grupą i powierzenie jej wyposażenia swoich biur w 8 krajach zdecydował się m.in. gigant rynku e-commerce. W tym roku Grupa Nowy Styl zrealizowała dla niego projekty o wartości 2 mln euro, m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Czechach. Na 2018 rok zaplanowane są kolejne biura firmy we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Grupa Nowy Styl podpisała też umowę ramową z największą firmą przemysłową Europy. Przewiduje, że wyposażenie jej biur na powierzonych rynkach - w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji – zapewni zamówienia na najbliższe 3 lata o łącznej wartości 5 mln euro.  

"Tegoroczne wygrane to rezultat przemyślanej strategii i inwestowania w rynki europejskie. W ostatnim czasie skupiliśmy się na integracji przejętych w poprzednich latach spółek z Niemiec i Szwajcarii. Implementujemy nasze systemy informatyczne, przenosimy produkcję komponentów z Zachodu do Polski, ujednolicamy asortyment. Długofalowe kontrakty to dla nas stabilizacja i bezpieczeństwo, ale też możliwość optymalizacji na wielu polach: w procesach produkcyjnych, logistycznych oraz zakupach" – podsumowuje prezes Grupy Nowy Styl.

W 2017 roku nie zabrakło również prestiżowych sukcesów należącej do Grupy Nowy Styl marki Forum Seating. 140 tysięcy jej krzeseł znajdzie się na stadionach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 roku. Wiosną b.r. Grupa Nowy Styl podpisała umowę z działającą w regionie firmą Coastal Qatar, na mocy której wsparła uruchomienie i udzieliła licencji na produkcję krzeseł Abacus. Uzupełniające wyposażenie trybun – m.in. dla lóż VIP-owskich - będzie produkowane w Polsce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ