Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 11 kwi 2018 20:06 (aktualizacja: 12 kwi 2018 07:23)

Grupa Nowy Styl rozwija działalność na międzynarodowych rynkach

Produkcja 8 milionów krzeseł rocznie i eksport mebli do 60 krajów świata - to liczby, które podsumowują działalność Grupy Nowy Styl. Za międzynarodowy rozwój firma zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie „European Leadership Awards”.

Największe uznanie środowiska biznesowego zdobyło przejęcie spółki Stylis Dubai przez Grupę Nowy Styl. W styczniu Zarząd Grupy Nowy Styl podpisał umowę o objęciu większościowego pakietu udziałów w działającej w branży wyposażenia hoteli spółce Stylis Dubai. Grupa poszerzyła w ten sposób wpływy na rynku bliskowschodnim, na którym obecna jest już od kilku lat, oraz zaangażowała się w nowy dla niej sektor produkcji mebli dla luksusowych hoteli.

"Nagrodzona firma eksportuje swoje produkty do 60 krajów świata oraz produkuje trudne do wyobrażenia 8 mln krzeseł i mebli rocznie!" – przedstawił laureata Piotr Kroenke, Dyrektor Generalny Globe Trade Centre S.A., podkreślając jednocześnie znaczenie śmiałego kroku związanego z rozszerzeniem działalności Grupy Nowy Styl na Bliski Wschód.

Nagrody „European Leadership Awards” to inicjatywa Executive Club – elitarnego klubu zrzeszającego topowych menadżerów największych firm, wyznaczających kierunki rozwoju polskiej gospodarki. Laureaci wybierani są w kilku kategoriach, m.in. w dziedzinie innowacji, wizjonerstwa i osobowości. Grupa Nowy Styl zwyciężyła w obszarze „Global Success Leader”.

"Prognozujemy, że zakup spółki Stylis Dubai pozwoli na zwiększenie naszej sprzedaży o 10-20 mln euro rocznie" – przewiduje Rafał Chwast, Wiceprezes i Dyrektor Finansowy Grupy Nowy Styl. Zarząd liczy także, że silny zespół i kolejne udane realizacje w regionie Zatoki Perskiej stanowić będą dobry punkt wyjścia dla dalszej ekspansji do Afryki czy do Indii.

Tytuł „Global Success Leader” to kolejna prestiżowa nagroda dla Grupy Nowy Styl. Tylko w ostatnich latach kilkakrotnie doceniono ją m.in. za kompetencje w zarządzaniu, wzornictwo oraz warunki pracy. Uznaniem cieszy się także działalność Adama Krzanowskiego, który w 2014 roku uhonorowany został tytułem „EY Przedsiębiorca Roku”, a w lutym br. „Człowieka Roku” magazynu „Meble Plus”.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ