Bal Charytatywny Grupy Nowy Styl

Bal Charytatywny Grupy Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 28 sty 2019 10:39 (aktualizacja: 29 sty 2019 11:01)

Grupa Nowy Styl wsparła placówki opiekuńcze z Podkarpacia

Już od 2000 roku Grupa Nowy Styl organizuje Charytatywny Bal Noworoczny na Podkarpaciu. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ponad 1100 wychowanków placówek opiekuńczych z tego regionu.

Założyciele Grupy Nowy Styl – bracia Adam i Jerzy Krzanowscy – regularnie wspierają rozwój lokalny, zaś bal to jedna ze sztandarowych inicjatyw charytatywnych Grupy. W pierwszej imprezie uczestniczyło około 150 dzieci z Krosna i okolic, zaś w tegorocznej, jubileuszowej edycji – ponad 1100 podopiecznych z 40 placówek opiekuńczych oraz wychowawczych z niemal całego województwa, m.in. z Przemyśla, Jasła, Strzyżowa, Leska, Sanoka, Stalowej Woli czy Jarosławia.

Za każdym razem wydarzeniu towarzyszy temat przewodni. W ubiegłych latach były to m.in. sport, ekologia, przedsiębiorczość i tolerancja. W minioną sobotę bawiono się na krośnieńskiej hali sportowej pod hasłem „Balu Europejskiego”, który przypominał, że Polska od 15 lat należy do Unii Europejskiej.

Podczas balu zawsze łączymy zabawę z nauką, dlatego poszczególne gry i konkursy stanowią dla uczestników atrakcyjną formę zdobywania wiedzy. W tym roku poznawaliśmy wspólnie państwa członkowskie oraz ich zwyczaje, a także zastanawialiśmy nad korzyściami, jakie daje nam obecność w Unii, m.in. swoboda podróżowania czy ułatwiony kontakt z przedstawicielami innych państw i kultur – opowiada Przemysław Różowicz, Dyrektor Działu Zarządzaniu Brandami i CSR w Grupie Nowy Styl. - Niemal od początku na bal zapraszamy osoby niepełnosprawne. W tym roku było ich ponad 300. Za każdym razem cieszy nas, gdy widzimy, jak ciepło są przyjmowane i jak łatwo nawiązują kontakt z pozostałymi uczestnikami. Integracja dotyczy także opiekunów, którzy raz do roku mają okazję spotkać się w tak dużym gronie i wymienić doświadczenia – podkreśla kolejny ważny aspekt balu dyrektor Różowicz.

Stałym elementem wydarzenia jest przekazanie wsparcia finansowego lub rzeczowego dla instytucji uczestniczących w imprezie. Jak opowiada Elżbieta Urban-Janusz, dyrektora Domu Dziecka w Żyznowie, właściwie w każdej części jej placówki znaleźć można sprzęt otrzymany w prezencie lub zakupiony ze środków od Grupy Nowy Styl: w aneksie kuchennym, pracowni komputerowej, na siłowni oraz na placu zabaw: – Jesteśmy obecni na balu od 20 lat i przez ten czas naprawdę sporo się tego uzbierało. Najbardziej cenimy sobie to, że ta pomoc jest regularna, dlatego możemy wcześniej zaplanować, na co chcielibyśmy ją przeznaczyć. Regularność cieszy także dzieci – impreza na stałe wpisała się do kalendarza i zaraz po Nowym Roku czujemy rosnące oczekiwanie na nią. Zaś w dniu balu wszyscy nie mogą się doczekać wyjazdu na bal do Krosna – dodaje szefowa placówki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ