Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 20 cze 2016 07:51 (aktualizacja: 21 cze 2016 09:46)

Grupa Nowy Styl wyposażyła stadiony we Francji

Stadiony w Lyonie i Nicei zostały wyposażone w krzesła Abacus marki Forum Seating (Grupa Nowy Styl). Zaprojektowała je Rebecca Stewart z renomowanego studia architektonicznego Arup. Za ten produkt otrzymała prestiżową nagrodę FX Award przyznawaną międzynarodowym talentom wzornictwa.

Stadion w Lyonie został otwarty w styczniu 2016 roku. To jeden z większych stadionów, na których odbywają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 i pierwszy tak ogromny prywatny obiekt piłkarski we Francji. Kontrakt na jego realizację Forum Seating wygrał w grudniu 2014 roku. Generalnym wykonawcą, decydującym o wyborze dostawcy krzeseł była firma Vinci Contruction. Grupa Nowy Styl miała kompleksowo dostarczyć wyposażenie do różnych stref stadionu – krzesła na zwykłe trybuny, do sektorów VIP oraz na salę prasową. Prace były prowadzone profesjonalnie i firma Vinci Construction powierzyła Grupie Nowy Styl także prace w Nicei.

Budowa stadionu Allianz Riviera została ukończona w 2013 roku. Obiekt jest uznawany za jeden z najbardziej ekologicznych stadionów na świecie. W 2015 roku trybuny wymagały wymiany siedzisk.

Krzesło „Abacus” zaprojektowała dla Forum Seating Rebecca Stewart z renomowanego studia architektonicznego Arup. „Krzesło stadionowe to jedyny przedmiot, z którym kibic ma tak bliski kontakt, i to przez kilka godzin. Dlatego to właśnie krzesła powinny świadczyć o jakości całego obiektu, muszą zrobić dobre pierwsze wrażenie i utrzymać je aż do ostatniego gwizdka” – mówi projektantka.

Krzesła Abacus zapewniają komfort kibicom we Francji, Finlandii, Irlandii, na Węgrzech, w Kazachstanie, Turcji, Bułgarii i w Polsce. Powstają w Zakładzie Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Grupy Nowy Styl. Firma jest w stanie wyprodukować około 500 krzeseł dziennie. Do wytworzenia takiej liczby zużywa 1800 kilogramów tworzywa.Produkcja jednego siedziska trwa około trzech minut.

Obecnie Forum Seating realizuje kolejne kontrakty we Francji. W l’îlot Fontenoy-Ségur, nowej administracyjnej siedzibie premiera Francji, na przesuwnej trybunie zostanie zamontowanych 450 krzeseł Unit. Obiekt ma zostać otwarty latem 2017 roku. Z kolei wiosną 2017 roku planowane jest otwarcie prestiżowej sali koncertowej Cité Musicale w Paryżu, w której znajdzie się 4300 krzeseł Fen oraz trybuna teleskopowa wyprodukowana przez Grupę Nowy Styl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ