Koncepcja stoiska Grupy Nowy Styl w Mediolanie. Rys. Grupa Nowy Styl

Koncepcja stoiska Grupy Nowy Styl w Mediolanie. Rys. Grupa Nowy Styl

  • Autor: mg
  • 22 marz 2017 15:09 (aktualizacja: 23 marz 2017 10:15)

Grupa Nowy Styl zaprezentuje się na targach w Mediolanie

Kolorowe kanapy w strefach spotkań nieformalnych, izolowane akustycznie miejsca pracy cichej, meble, które można indywidualnie dostosować do swoich potrzeb – na targach w Mediolanie (4-9 kwietnia br.) Grupa Nowy Styl pokaże, jak poprzez aranżację wnętrza wydobyć potencjał pracowników.

Poprzez nasze stoisko chcemy pokazać, że w każdym z nas jest coś z dziecka. To właśnie najmłodsi mają niesamowitą wyobraźnię, która bardzo przydaje się także w pracy. Ponadto dzieci potrafią szczerze cieszyć się z życia. Dlaczego my nie mamy uprzyjemniać sobie dnia pracy drobiazgami, takimi jak napicie się orzeźwiającej lemoniady czy pobujanie się na huśtawce. To pobudza kreatywność oraz ma wpływ na efektywność w pracy, a obecnie mamy wiele możliwości aranżowania biur w ciekawy sposób – mówi Sławomira Rzepkowska odpowiedzialna za zorganizowanie stoiska Grupy Nowy Styl na targach w Mediolanie.

Grupa Nowy Styl zaprosi też odwiedzających stoisko do zabawy z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dzięki specjalnym okularom chętni przeniosą się do wirtualnego biura, w którym z łatwością będą mogli zmieniać aranżacje, kolory i systemy meblowe, spacerować po open space czy zasiąść na komfortowym fotelu w gabinecie menedżerskim. Aplikację "#OfficeVR" Grupa Nowy Styl po raz pierwszy zaprezentowała na ubiegłorocznych targach "Orgatec" w Kolonii. Spotkała się ona wtedy z ogromnym zainteresowaniem. Od tego czasu została jeszcze udoskonalona, dodano do niej nowe meble i funkcjonalności. 

Na stoisku Grupy Nowy Styl znajdą się biurka "Play&Work" z regulacją wysokości (projekt: WertelOberfell), krzesła "Xenium duo back" (projekt: Martin Ballendat) czy "Sitag Wave" (projekt: Uli Witzig) z intuicyjną regulacją, krzesło "Navigo" (projekt: Oscar Buffon) – przykład tego, że również ekonomiczne produkty mogą być niezwykle komfortowe, krzesła "Tauko" zaprojektowane przez Przemysława "Mac" Stopę, które nawiązują do designu z lat 60. i ocieplają przestrzeń biurową, system "Tepee" (projekt: Hilary Birkbeck), który oddziela pracowników wizualnie i akustycznie od osób w open space, kolorowe pufy "Tapa", które można konfigurować według własnych preferencji (projekt: "Mac" Stopa), biurka"Levitate" autorstwa duetu WertelOberfell, które nawiązują do trendu home office design – to zaledwie część produktów, która posłużyła do zaaranżowania stoiska o powierzchni 320 m².

Klienci są coraz bardziej świadomi tego, że otoczenie, w jakim się pracuje, ma ogromny wpływ na efekty biznesowe przedsiębiorstwa. Jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji jest obecnie innowacyjność, a nowatorskie pomysły często powstają, kiedy pracuje się w grupie, a nawet w trakcie spotkań nieformalnych. Dlatego podczas warsztatów, jakie prowadzimy w różnych firmach, to właśnie strefie komunikacji poświęcamy najwięcej uwagi. Aż 9 ze zdefiniowanych przez nas 15 stref dotyczy obszaru komunikacji – różnego rodzaju kreatywne pokoje, strefy małych spotkań czy sale do burz mózgów można zaprojektować z wykorzystaniem pobudzających kolorów i nietypowych mebli. Wartościowe pomysły rzadko przychodzą nam do głowy, kiedy siedzimy za biurkiem – mówi Karolina Manikowska, dyrektor Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy. Zresztą metody, jakimi określamy, jaka przestrzeń będzie odpowiednia dla danego klienta, też są często kreatywne. Mamy doświadczenie w organizowaniu np. warsztatów Design Thinking, podczas których powstają makiety przestrzeni przyjaznej pracownikom. Bardzo pomocne są też wywiady z kadrą menedżerską, ponieważ pomagają nam zidentyfikować zadania zatrudnionych, a to właśnie do nich dobieramy konkretne typy przestrzeni – dodaje. 

Stoisko Grupy Nowy Styl o numerach A11 B08 znajdzie się w hali 24. Workplace 3.0/ Salone Ufficio to część międzynarodowych targów "Salone del Mobile". Można się na nich wystawiać tylko na zaproszenie organizatorów. Grupa Nowy Styl w stolicy włoskiego designu będzie gościła po raz drugi. 

Meble Grupy Nowy Styl będą też częścią instalacji artystycznej biura prasowego Interni, przygotowywanej przez Przemysława "Mac" Stopę w ramach "Milan Design Week". Wystawę „Material-Immaterial” będzie można obejrzeć w dniach 3-15 kwietnia br.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ