• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Grupa Schattdecor ma 25 lat

Firma Schattdecor obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia. Przedsiębiorstwo było konsekwentnie rozwijane od początku działalności. Dziś ma silną pozycję wśród liderów branży zadrukowanych papierów dekoracyjnych.

Wizja Waltera Schatta, założyciela koncernu drukarskiego Schattdecor i Reinera Schulza, jego następcy, pełniącego dziś funkcję prezesa grupy, od początku była sprecyzowana: Celem jest wzbogacenie rynku europejskiego o wydajną drukarnię papierów dekoracyjnych, która gwarantuje najwyższą jakość zadruku i kreatywność na najwyższym poziomie. 26 kwietnia 1985 r. wydrukowano pierwszą rolę papieru dekoracyjnego.

W 1993 r., od budowy zakładu w Polsce, rozpoczęły się inwestycje zagraniczne firmy Schattdecor. Od 2000 r. spółka ma firmy siostrzane na wszystkich najważniejszych rynkach światowych. Obecnie w skład grupy przedsiębiorstw wchodzi 12 zakładów produkcyjnych (dwa z nich są w fazie budowy), w których wytwarzane są papier i farby drukarskie. Własny, wieloetapowy dział rozwoju dekorów sprawia, że firma gwarantuje wysoki poziom druku. Od 1998 r. Schattdecor inwestuje w drugą gałąź produkcyjną, jaką jest folia finish.

Efekty rozwoju przedsiębiorstwa i jego sukcesy widać dziś na powierzchniach produktów oferowanych przez przemysł płyt wiórowych, branżę meblarską, producentów podłóg laminowanych, drzwi i innych elementów wyposażenia wnętrz. Firma Schattdecor może pochwalić się produktami, które dzięki wyborom producentów mebli zyskały tytuł hitów sprzedażowych. Znane odbiorcom bestsellery to: „Buk Samerberg”, „Klon Thansau”, „Śliwa Wallis” oraz „Buk Bawaria” (sukces tego wzoru trwa nieprzerwanie od 1985 r.). Firma Schattdecor stale inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne. Przykładem jest przyszłościowa technologia druku cyfrowego, której pierwsze efekty można było zobaczyć na targach „Interzum 2009” w Kolonii. Rozwój dekorów jest dla firmy priorytetem. Jednocześnie, grupa stwarza ramy organizacyjne i personalne do dalszego rozwoju.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ