Specjalna komisja ekspertów ustaliła trendy tkaninowe na nowy sezon. Fot. Targi Frankfurt

Specjalna komisja ekspertów ustaliła trendy tkaninowe na nowy sezon. Fot. Targi Frankfurt

  • Autor: bm
  • 21 lis 2014 08:17 (aktualizacja: 24 lis 2014 08:55)

„Heimtextil 2015” – trendy na nowy sezon

W dniach 14 – 17 stycznia 2015 odbędzie się 45. edycja targów „Heimtextil” we Frankfurcie nad Menem. To największe na świecie targi tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów, a jednocześnie impreza, która otwiera sezon targowy w branży wystroju wnętrz.

Z podsumowań poprzedniej edycji targów wynika, że wzięło w nich udział 2.700 wystawców z 60 krajów świata. Ich ofertę oglądało ponad 67.000 zwiedzających. W ofercie wystawców znalazły się między innymi: tkaniny dekoracyjne i obiciowe, zasłony, firany, rolety, karnisze, tapety, tekstylne okładziny ścian i inne rodzaje tekstyliów.

Jak co roku specjalna komisja złożona z ekspertów w dziedzinie designu ustaliła najważniejsze trendy, które zostaną zaprezentowane na targach „Heimtextil”, a które będą obowiązywały w nadchodzącym sezonie 2015/16.Nadrzędnym tematem trendów sezonu będzie „Doświadczenie” (eng. Experience).
Tkaniny są idealnym nośnikiem inspirujących, interaktywnych doświadczeń – wyjaśniała Anne Marie Commandeur z Stijlinstituut w Amsterdamie podczas konferencji, na którą przygotowano nowy TrendBook Heimtextil.

W TrendBooku zaprezentowano cztery główne style projektowe, które zatytułowano: „Sensoryczność”, „Mixologia”, „Odkrycie” i „Pamięć”. „Sensoryczność” polega na tym, że projektanci tworzą nowe produkty wnętrzarskie, odwołując się do rosnącego zainteresowania impulsami dotykowymi i zmysłowymi. „Mixologia” wiąże się z wymianą międzykulturową. „Odkrycie” to korzystanie z osiągnięć naukowych, z odkrywania ciekawych zjawisk na świecie. Trend „Pamięć” przywołuje dawne tradycje, które w połączeniu z nowoczesnością i technologią pozwolą stworzyć nowe, ponadczasowe wartości.
W 45. edycji frankfurckich targów „Heimtextil” wezmą udział również polskie firmy. Swoje stoiska będą miały między innymi: Ariadna, Toptextil, Polontex, Fargotex, Davis, Lech i inni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ