Heimtextil 2020: jubileuszowa edycja z naciskiem na zrównoważony rozwój. Fot. serwis prasowy Heimtextil.

Heimtextil 2020: jubileuszowa edycja z naciskiem na zrównoważony rozwój. Fot. serwis prasowy Heimtextil.

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 12 gru 2019 08:18 (aktualizacja: 12 gru 2019 08:27)

Heimtextil 2020: jubileuszowa edycja z naciskiem na zrównoważony rozwój

50. edycja targów tekstyliów do wyposażenia wnętrz i obiektów Heimtextil, która odbędzie się w dniach 7-10 stycznia 2020 we Frankfurcie, stawia na zrównoważone produkty, trendy meblarskie przyszłości i ofertę dla wnętrz komercyjnych.

Najbliższe targi Heimtextil zgromadzą ponad 3000 wystawców produktów dla przemysłu tekstylnego z całego świata. Ta edycja szczególną uwagę zwraca na produkty wytwarzane w sposób zrównoważony. Ponad 250 firm mogących poszczycić się szczególną dbałością o ekologię znajdzie się w osobnym indeksie wystawców, który po raz dziesiąty opublikowany zostanie jako specjalny „zielony katalog”. Z roku na rok liczba firm w katalogu się zwiększa, a produkty wytwarzane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju to już coraz większa część oferty dostępnej na Heimtextil. Znajdzie to także odbicie w części targów dedykowanej najnowszym trendom (Trend Space, hala 3.0), której ważnym elementem będzie Future Material Library – miejsce, gdzie zwiedzający będą mogli zobaczyć charakter i metody produkcji innowacyjnych, ekologicznych materiałów, w tym pochodzących z recyklingu. Odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie i zainteresowanie tematem ekologii będzie też funkcjonująca w hali 12.0 Zielona Wioska – centrum dla wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na pytania o ekologię i miejsce, gdzie firmy będą mogły uzyskać wsparcie w bardziej zrównoważonym działaniu.

Punktem kulminacyjnym programu dla wszystkich zainteresowanych wzornictwem będzie przestrzeń Trend Space. Odwiedzający i wystawcy będą mogli liczyć na bogactwo innowacji w zakresie materiałów, kolorów i wzorów. Tutaj również priorytetem będzie zrównoważony rozwój i dążenie do ograniczenia do minium wpływu na środowisko. Przestrzeń Trend Space 2020 została zaprojektowana przez Stijlinstituut Amsterdam. W trakcie zbliżającej się edycji Heimtextil dużo uwagi zostanie także poświęcone maszynom do przemysły tekstylnego, a zwłaszcza drukarkom cyfrowym. Nie da się ukryć, że rewolucja cyfrowa wprowadza właśnie fundamentalne zmiany w zakresie produkcji i przetwarzania tekstyliów, na co odpowiedzią jest także oferta Heimtextil prezentująca możliwości, jakie zmiany technologiczne stwarzają w przemyśle tekstylnym.

Szczególny wzrost targi Heimtextil przeżywają w segmencie tkanin dekoracyjnych i meblowych – w najbliższej edycji targów do grupy tej dołączyło aż 40 nowych wystawców, a łącznie w segmencie tym zaprezentuje się ponad 400 międzynarodowych wystawców (hale 4 i 6). Szczególnie silnie reprezentowani będą czołowi producenci europejscy.

Tegoroczne Heimtextil to także liczne wykłady i prezentacje. Wśród gości będą m.in. Christiane Müller ze Studio Müller Van Tol, Anne Marie Commandeur z Stijlinstituut Amsterdam, reprezentująca Heimtextil Trend Council oraz projektant produktów i mebli Werner Aisslinger.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ