System siedzisk Tapa. Fot. Grupa Nowy Styl

System siedzisk Tapa. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 17 sty 2017 09:48 (aktualizacja: 17 sty 2017 12:30)

Iconic Award 2017 dla Grupy Nowy Styl

System siedzisk "Tapa" oraz meble biurowe "Levitate" to ikony tegorocznego designu biurowego, chociaż kojarzą się raczej z home office niż z typowo korporacyjnym wnętrzem. Oba produkty Grupy Nowy Styl zdobyły nagrody Iconic Awards 2017, które przyznała Niemiecka Rada Designu.

Pufy Tapa znalazły się w wąskiej grupie produktów „Best of Best” nagrody Iconic Awards: Interior Innovation. Zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę, są kreatywnym rozwiązaniem dla stref nieformalnych spotkań w małych grupach oraz wnętrz recepcyjnych. Zostały stworzone zgodnie z ideą modularności – jeden moduł tworzy „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi. Moduły można dowolnie zestawiać i wielobarwnie tapicerować, uzyskując unikatowe dla każdego wnętrza bryły. 

"Inspiracją było moje ogólne zamiłowanie do tworzenia obiektów wzornictwa przemysłowego opartego o matematyczną analizę modularności oraz form geometrycznych. Chciałem zaprojektować modularny system siedzisk, który na pierwszy rzut oka nie wygląda jak typowy mebel biurowy, ale raczej jak architektoniczna bryła lub rzeźba" – mówi Przemysław Mac Stopa, projektant.

System mebli biurowych Levitate otrzymał wyróżnienie Iconic Awards: Interior Innovation – Selection. Najnowszy system meblowy Grupy Nowy Styl autorstwa studia GernotOberfell, pozwala poczuć się w biurze tak, jak w domu, a jednocześnie jest w pełni funkcjonalny i umożliwia efektywną aranżację przestrzeni biurowej. Wiodącym elementem systemu Levitate jest drewno. Wolnostojące biurka, workbenche i wysokie stoły do szybkich spotkań łączy charakterystyczna noga w kształcie litery A, dzięki której są jednocześnie stabilne i lekkie wizualnie. Biurka są wyposażone w nietypowy kontenerek z zaokrągloną dolną krawędzią, podwieszany pod blatem biurka. Pełną funkcjonalność zapewniają przesuwny blat, ukryta pod nim szuflada oraz sekretarzyk montowany na blacie biurka.

Domową atmosferę system Levitate tworzy przez dobór kolorów oraz wykończeń. Panele są tapicerowane naturalnymi, wełnianymi tkaninami, a ciekawa paleta melamin daje szerokie możliwości komponowania własnych, niekoniecznie typowo biurowych kombinacji. Levitate pozwala zaaranżować zarówno małe, bardziej kameralne biura, jak i większe przestrzenie typu open space ze wszystkim niezbędnymi strefami pracy.

Premiera mebli Levitate i systemu puf Tapa odbyła się na targach Orgatec 2016 w Kolonii w październiku ub.r.

Iconic Awards: Interior Innovation to pierwszy międzynarodowy konkurs, który łączy światy architektury i projektowania mebli. W międzynarodowym jury zasiadają eksperci z obu dziedzin i oceniają produkty łącznie za aspekty użytkowe i wzornicze. Organizatorem konkursu jest Niemiecka Rada Wzornictwa (German Design Council).

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ