Fabryka IKEA Industry w Zbąszynku. Fot. IKEA

Fabryka IKEA Industry w Zbąszynku. Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 10 maj 2019 10:31 (aktualizacja: 14 maj 2019 09:45)

IKEA Industry otworzyła nową fabrykę w Zbąszynku

W Zbąszynku IKEA otworzyła 9 maja największy kompleks produkcji mebli na świecie. W nowej fabryce będą wytwarzane meble z popularnej serii Eket. Na hali produkcyjnej i w magazynie zastosowano rozwiązania sprzyjające zrównoważonej produkcji.

IKEA Industry w Zbąszynku specjalizuje się w produkcji mebli z płyt komórkowych. W nowo otwartej części zakładu produkowane są meble z popularnej serii Eket w sześciu wariantach kolorystycznych. Trafiają one do sklepów szwedzkiej sieci na 52 rynkach na całym świecie. 

Maksymalna wydajność hali w Zbąszynku to 125 000 sztuk mebli tygodniowo. Obecnie produkcja w fabryce osiągnęła poziom 95% mocy produkcyjnej. Cała hala produkcyjna została wyposażona w system świetlików oraz inteligentny system zarządzania oświetleniem LED. Dzięki temu, w ciągu dnia korzystanie ze sztucznego oświetlenia w fabryce może być ograniczone do 5%. Na terenie hali produkcyjnej i magazynu zastosowano także nowoczesne instalacje, które pozwalają na odzyskiwanie ciepła oraz ponowne wykorzystywanie go do ogrzewania budynków.

Stale poszukujemy nie tylko bardziej wydajnych kosztowo, ale przede wszystkim zrównoważonych sposobów produkcji mebli. Dlatego w nowej inwestycji wprowadziliśmy szereg rozwiązań, które pozwalają ograniczać zużycie surowców i efektywnie zarządzać odpadami, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skali produkcji – mówi Paweł Brenienek, dyrektor zakładu Eket w IKEA Industry Zbąszynek.

Otwarcie fabryki wiązało się z utworzeniem blisko 300 nowych miejsc pracy. Za rekrutacje odpowiadał wewnętrzny dział HR IKEA Industry w Zbąszynku. Poszukiwano głównie specjalistów w obszarach technologii, utrzymania ruchu oraz obsługi maszyn. Już na etapie rekrutacji zwracamy uwagę, czy kandydaci podzielają wartości IKEA i rozumieją naszą kulturę pracy – mówi Beata Kuler, dyrektor HR w IKEA Industry Zbąszynek. Chcemy, aby wszyscy nasi pracownicy mieli równe szanse by awansować i rozwijać się wewnątrz firmy, dlatego jednym z priorytetów IKEA Industry jest osiągnięcie proporcji co najmniej 35% kobiet na stanowiskach managerskich w najbliższych latach. Dążymy do tego, aby w przypadku EKET już niedługo było to 40%.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ