Fabryka IKEA w Skoczowie. Fot. IKEA Industry

Fabryka IKEA w Skoczowie. Fot. IKEA Industry

  • Autor: bm
  • 22 sty 2019 12:33 (aktualizacja: 26 sty 2019 20:35)

IKEA Industry sprzedała zakład produkcyjny w Skoczowie

Z dniem 1 lutego 2019 roku fabryka w Skoczowie zostanie oficjalnie przejęta przez szwedzki holding. Zakład będzie działał pod nazwą Bampton Sp. z o.o. Nowy właściciel zapewni kontynuację zatrudnienia wszystkim pracownikom.

W październiku 2017 r. IKEA Industry poinformowała o rozpoczęciu poszukiwań nowego właściciela zakładu w Skoczowie. Powodem decyzji o sprzedaży fabryki była chęć zapewnienia długoterminowej rentownej działalności gospodarczej. IKEA Industry wytwarza meble wyłącznie na potrzeby IKEA, co nie pozwalało na rozwój portfolio produktów i pozyskanie większej liczby klientów. 20 grudnia 2018 r. zarząd poinformował pracowników o zakończeniu procesu poszukiwania nowego właściciela. Zakład w Skoczowie przejmie szwedzki holding Bâante AB. Holding ten 1,5 roku temu przejął fabrykę Hedlunda Industri AB na północy Szwecji, dawniej należącą do IKEA Industry.

Cieszymy się, że nasz zakład produkcyjny w Skoczowie trafi do sprawdzonego partnera biznesowego, który wykorzysta jego potencjał i poszerzy zakres działalności. Naszym priorytetem było zagwarantowanie ciągłości zatrudnienia dla wszystkich pracowników – mówi Henrik Andersson, manager dywizji Solid Wood w IKEA Industry.

Fabryka w Skoczowie nadal pozostanie dostawcą IKEA i będzie kontynuować produkcję mebli sosnowych. Nowy właściciel planuje wprowadzenie kolejnych produktów, co będzie istotnym czynnikiem sukcesu dla tego zakładu. Zakład w Skoczowie będzie odgrywać istotną rolę w realizacji naszej długoterminowej strategii biznesowej oraz pozwoli uzupełnić dotychczasowe portfolio produktów. Fabryka ma ustabilizowane procesy produkcyjne i wartościowy park maszynowy. Jestem przekonany, że dobra kondycja zakładu to zasługa pracowników – ich umiejętności
i zaangażowania - komentuje Jerry Johansson, prezes Hedlunda Industri AB. Dostęp do
surowca, sprawny transport i stabilna sytuacja gospodarcza sprawiają, że Skoczów to
doskonałe miejsce do rozwoju naszego biznesu – dodaje.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ