Fotel bujany z kolekcji IKEA PS 2017. Fot. IKEA

Fotel bujany z kolekcji IKEA PS 2017. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 10 lut 2017 18:59 (aktualizacja: 13 lut 2017 08:32)

IKEA oryginalnie promuje swoją najnowszą kolekcję

Koncern IKEA postanowił w bardzo oryginalny sposób promować swoją najnowszą kolekcję mebli i artykułów do wyposażenia wnętrz "IKEA PS 2017". Przy pomocy zespołu Kroki i reżysera Barta Pogody powstał utwór i teledysk pod tytułem „PS Freedom”. Jego premiera miała miejsce w styczniu 2017 roku.

Kroki to trzyosobowy skład, który w październiku 2016 zadebiutował na rynku płytą „Stairs” oraz singlem „Eyes” promującym to wydawnictwo. W swojej twórczości zespół łączy różne światy muzyczne - jazz, soul, indie rock i elektronikę.

Nietuzinkowa kolekcja wymaga równie niekonwencjonalnych metod prezentacji, dlatego zdecydowaliśmy się na nawiązanie wyjątkowej kolaboracji. Styl muzyczny, jaki tworzy zespół Kroki, jest niestandardowy – dokładnie tak jak kolekcja "PS 2017", będąca dziełem 17 artystów z całego świata. Grupa reprezentuje w swojej twórczości wartości, którym hołduje nasza najnowsza kolekcja – wolność oraz niezależność – komentuje Małgorzata Jezierska, specjalistka ds. PR IKEA Retail w Polsce.

Utwór „PS Freedom” opowiada o wolności rozumianej jako życie po swojemu. Jego premiera miała miejsce 26 stycznia 2017 roku podczas eventu najnowszej kolekcji "IKEA PS 2017", który odbył się w warszawskim klubie Niebo.

Uwielbiamy eksperymenty i niestandardowe kooperacje – z tego też powodu chętnie zgodziliśmy się na współpracę z IKEA. Dzięki niej powstał utwór w pełni wyrażający nasze podejście do życia i tworzenia muzyki – wolność. Świat jest tak skonstruowany, że wszystko musi być nazwane, określone, skategoryzowane. My w swoich kawałkach rzucamy temu wyzwanie, mamy swój własny styl. O tym właśnie jest utwór powstały w ramach współpracy – podkreśla Jaq Merner, wokalista zespołu Kroki.

Reżyserem teledysku do piosenki „PS Freedom” jest Bart Pogoda.

Projekty, które nie kończą się powstaniem klasycznego filmu reklamowego, są zawsze dużym wyzwaniem. Tak też było w tym przypadku. Udało się nam połączyć trzy różne światy – design, muzykę oraz film. Ta wyjątkowa kolaboracja udowadnia, że nawet tak odrębne kategorie mogą się wzajemnie uzupełniać, tworząc jedną całość – komentuje reżyser.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ