Fot. Ikea

Fot. Ikea

  • Autor: ut
  • 30 marz 2020 10:07

IKEA przekazała łóżka oraz pościel do tymczasowych miejsc noclegu

IKEA Retail Polska we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych wsparła pracowników obiektów infrastruktury krytycznej w Polsce. W ramach darowizny IKEA przekazała łóżka oraz pościel do tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników elektrowni, elektrociepłowni i rafinerii. Aby państwo mogło sprawnie funkcjonować w czasie kryzysu, kluczem będzie zagwarantowanie bezpieczeństwa i zdrowia osób pracujących w zakładach, które zapewnią nieprzerwane dostawy energii i najważniejszych usług. #PomagamyRazem, ponieważ łącząc siły – wszyscy możemy więcej.

Infrastruktura krytyczna – co to takiego i jakie ma znaczenie?
Infrastruktura krytyczna to obiekty, urządzenia i usługi niezbędne do funkcjonowania państwa i bezpieczeństwa jego obywateli. Należą do niej m.in. systemy zaopatrzenia w energię, sieci łączności, sieci teleinformatyczne, systemy finansowe, transportowe czy zaopatrzenia w wodę i w żywność.

W sytuacjach wyjątkowych, takich, jak stan zagrożenia epidemicznego, sprawne, nieprzerwane działanie infrastruktury krytycznej jest kluczowe, aby państwo mogło funkcjonować bez zakłóceń. Dlatego priorytetem w sytuacji zagrożenia staje się to, aby ewentualne zakłócenia w działaniu np. elektrowni były krótkotrwałe, łatwe do usunięcia i nie wywoływały dodatkowych strat dla obywateli i gospodarki, a pracownicy tych zakładów, mogli bezpiecznie wykonywać swoją pracę – mówi Pan Bartosz Pelk, Zastępca Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Wsparcie IKEA
IKEA chce, aby świat codziennie stawał się lepszy łącząc długofalowe cele z działaniami odpowiadającymi na potrzebę chwili. Obecnie świat mierzy się z wyzwaniem COVID 19. W trudnym czasie walki z epidemią IKEA zdecydowała się na zaoferowanie wsparcia w miejscach nieoczywistych, ale kluczowych dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania państwa.
IKEA Retail Polska we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych, przekazała wyposażenie dla pracowników obiektów infrastruktury krytycznej w Polsce. Przekazane łóżka, pościel i koce posłużą do zorganizowania tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników kluczowych przedsiębiorstw. Blisko 2 tysiące produktów, trafiło już do zakładów takich, jak elektrownie, elektrociepłownie czy rafinerie i w każdej chwili mogą stanowić wsparcie dla kilkusetosobowych zespołów pracowników tych zakładów.

Sytuacja, w której pracownicy kluczowych zakładów nie mogliby pracować z powodu choroby lub kwarantanny, mogłaby się zakończyć przestojami w pracy tych zakładów i utrudnieniami, które odczułyby np. szpitale, podmioty odpowiadające za bezpieczeństwo czy zaopatrzenie w żywność w Polsce. Mogłoby to też utrudnić działanie najważniejszych struktur w kraju i wpłynąć na bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego po rozmowach z Ministerstwem Aktywów Państwowych zdecydowaliśmy na szybkie działania, przekazując artykuły, które były potrzebne – tłumaczy Maciej Krzyczkowski, Kierownik ds. Współpracy z Sektorem Publicznym w IKEA Retail Polska.

IKEA wierzy, że dzięki oferowaniu pomocy oraz wspólnym działaniom możemy więcej. #PomagamyRazem – to właśnie sprawna współpraca z różnymi partnerami pozwala nam na dostarczenie wsparcia tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne w tym wyjątkowym okresie.
IKEA wspiera Centrum Infrastruktury Kryzysowej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ