Carolina Garcia Gomez, CEO i Chief Sustainability Officer IKEA Retail w Polsce

Carolina Garcia Gomez, CEO i Chief Sustainability Officer IKEA Retail w Polsce

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 30 wrz 2019 10:42 (aktualizacja: 30 wrz 2019 21:14)

IKEA Retail ogłasza wyniki sprzedaży za ostatni rok: wzrost o 11%, sklepy odwiedziło ponad 30 mln osób

IKEA Retail w Polsce podsumowała miniony rok finansowy*, w którym sprzedaż wzrosła o 11% i wyniosła ok. 4,5 mld zł. W tym czasie sklepy IKEA w Polsce odwiedziło ponad 30 mln osób, a niedawno odnowiona strona IKEA.pl odnotowała 118 mln wizyt. Firma już wkrótce zaprosi klientów do swojego dwunastego sklepu w Polsce. Budowa IKEA w Szczecinie rozpocznie się już na początku października br., a otwarcie zaplanowane jest na pierwszą połowę 2021 roku.

- To był bardzo udany rok dla IKEA Retail w Polsce, w którym po raz kolejny odnotowaliśmy dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Jest to efekt naszych inwestycji w nowe formaty spotkań z klientami, rozwój kanałów cyfrowych i sieci dystrybucji oraz przede wszystkim wspólnej, całorocznej pracy wszystkich naszych pracowników, czyli 4900 osób. W zeszłym roku otworzyliśmy unikalny w skali światowej koncept, czyli sklep IKEA w warszawskim centrum handlowym Blue City, a w czerwcu br. uruchomiliśmy nową jednostkę logistyczną tzw. Parcel Unit w Siechnicach pod Wrocławiem. Punkt umożliwia realizowanie zamówień on-line na małe paczki i dostarczanie ich w krótkim czasie do klientów. Od momentu jego uruchomienia, w nieco ponad trzy miesiące, obsłużyliśmy już prawie 180 tys. klientów, dostarczając ok. 1,65 mln sztuk produktów – mówi Carolina Garcia Gomez, CEO i Chief Sustainability Officer IKEA Retail w Polsce i dodaje – Podejmujemy kolejne kroki w kierunku prowadzenia działalności w oparciu o gospodarkę obiegu zamkniętego i przyjaznej klimatowi. Poprzez nasze produkty i rozwiązania umożliwiamy bardziej zrównoważone życie w domu, między innymi rozwijając ofertę instalacji fotowoltaicznych. Ich sprzedaż w Polsce w zeszłym roku wzrosła pięciokrotnie – na dachy polskich domów zakupionych zostało już około tysiąca naszych instalacji słonecznych. Polacy coraz bardziej interesują się energią odnawialną i cieszę się, że jesteśmy częścią tej „słonecznej rewolucji”.

Produkty IKEA kupiło za pośrednictwem kanałów cyfrowych ponad pół miliona klientów, a sprzedaż online wzrosła aż o 68% względem poprzedniego roku i stanowi obecnie prawie 10% całej sprzedaży. Od 20 sierpnia br. IKEA ma również odświeżoną stronę internetową. Odwiedziny strony wzrosły o 20% w porównaniu do poprzedniego roku, a ponad 60% użytkowników skorzystało z urządzeń mobilnych.

- Nowy rok to dla nas dalszy rozwój i nowe inwestycje. W pierwszej połowie 2021 roku planujemy otworzenie kolejnego sklepu IKEA w Polsce, tym razem w Szczecinie – pierwszego w regionie zachodniopomorskim, na który od lat czekali jego mieszkańcy. Naszym celem jest także, aby sklep w Szczecinie był jak najbardziej zrównoważony. Pracując nad jego projektem, dążymy do tego, aby uzyskać certyfikat BREEAM** – zapowiada Carolina Garcia Gomez i dodaje – Na ten moment jest to ostatni, zaplanowany standardowej wielkość sklep IKEA w Polsce, obecnie chcemy się skupić na nowych formatach spotkań z klientami. W przyszłym roku będziemy dalej rozwijać sprzedaż wielokanałową, w tym nasze kanały cyfrowe i punkty odbioru zamówień. Naszym celem jest ułatwienie i usprawnienie procesów zakupowych, aby zwiększać naszą dostępność oraz jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby Polaków.

IKEA posiada obecnie jedenaście sklepów stacjonarnych w dziewięciu miastach w Polsce. Sklep w Szczecinie będzie pierwszym w regionie północno-zachodniej Polski. Obecnie w mieście funkcjonuje Punkt Odbioru Zamówień IKEA, jeden z pięciu w kraju, w których klienci mogą odebrać zamówione przez Internet lub telefon produkty.

Nowy sklep powstanie na ul. Mieszka I w Szczecinie, przy skrzyżowaniu z ulicą Białowieską. Jego powierzchnia całkowita wynosić będzie prawie 29 000 m2. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ