Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 16 maj 2017 13:38 (aktualizacja: 16 maj 2017 14:23)

IKEA stworzy Wspólną Przestrzeń w Lublinie

Planowana Wspólna Przestrzeń to projekt, który w założeniu ma służyć integracji mieszkańców Lublina. W tym miejscu będą odbywały się warsztaty, spotkania przy wspólnym gotowaniu itd. Projekt ma być symbolicznym, powitalnym prezentem od powstającego sklepu IKEA Lublin.

IKEA chętnie realizuje projekty sprzyjające integracji. W Lublinie istnieje od niedawna przestrzeń zwana IKEA po sąsiedzku, w Warszawie z kolei funkcjonuje Kuchnia Spotkań.

Autorem pomysłu na stworzenie Wspólnej Przestrzeni jest Kooperatywa Lubelska, która na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem ekologicznej żywności od lokalnych producentów, promocją zdrowego odżywiania oraz współpracy społecznej. Pomysł ten został zgłoszony w ramach jednego z etapów „Projektu w sąsiedztwie”, którym był otwarty proces zbierania pomysłów od mieszkańców Lublina na inicjatywę społeczną wspieraną przez IKEA.

"Wspólna Przestrzeń to pomysł na stworzenie miejsca otwartego dla wszystkich mieszkańców Lublina. Będzie się ona mieściła przy ul. Probostwo. Chcemy, by odbywały się w niej m.in. warsztaty na temat zdrowego, ekologicznego odżywiania oraz tzw. Spotkania Sąsiedzkie - aby lepiej się poznać przy wspólnym gotowaniu czy pieczeniu. Planujemy też spotkania z cyklu Lubelskie Smaki Świata, mające na celu integrację oraz wymianę doświadczeń lublinian pochodzących z różnych krajów. Chcemy, dzięki kuchni z różnych części świata, odkrywać i dzielić się kulturą różnych miejsc" - mówi Sylwia Janasz z Kooperatywy Lubelskiej. - "Wynik głosowania był dla nas bardzo radosnym momentem. Dziękujemy wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Lublina za wsparcie i za głosy oddane na nasz pomysł. To nasz wspólny sukces, bo Wspólna Przestrzeń to miejsce dla nas wszystkich" - dodaje współautorka projektu.

IKEA Lublin przeznaczy na dofinansowanie realizacji zwycięskiego projektu 100 tys. złotych. Będzie również służyć swoim doradztwem i pomocą w realizacji projektu. W ciągu najbliższych miesięcy IKEA Lublin wraz z Kooperatywą Lubelską będą pracować nad realizacją pomysłu, przygotowując lokal przy ul. Probostwo, aby stworzyć w nim Wspólną Przestrzeń. Zajmą się także przygotowaniem planu warsztatów i spotkań, które mają się tam odbywać. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ