Centrum Dystrybucji IKEA

Centrum Dystrybucji IKEA

  • Autor: bm
  • 17 sty 2018 08:16 (aktualizacja: 19 sty 2018 10:45)

IKEA uruchomiła Centrum Dystrybucji dla Klienta w Jarostach

Nowe centrum dystrybucji, które IKEA otworzy w Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego, ma zapewnić realizację zamówień składanych przez internet i wysyłanych bezpośrednio do klientów. Szacuje się, że takich zamówień będzie aż 100 tys. w ciągu pierwszego roku funkcjonowania centrum.

Otwarcie Centrum Dystrybucji do Klienta (CDC) w Jarostach stanowi kolejny etap w realizacji strategii sprzedaży wielokanałowej IKEA w Polsce. To nowe rozwiązanie logistyczne umożliwi wysyłkę zamówień bezpośrednio do klientów z centralnego magazynu IKEA w Jarostach, a nie ze sklepów, jak miało to miejsce do tej pory. Docelowo CDC będzie obsługiwało wszystkie zamówienia mebli online składane przez klientów w Polsce. Dzięki temu, IKEA poprawi dostępność towarów w sklepach i sprzedaży internetowej, jak również jakość dostaw. Nowością będzie również to, że wszystkie produkty wysyłane z CDC będą zapakowane w specjalne, kartonowe paper-boxy. To bardzo wygodne rozwiązanie, które jeszcze lepiej zabezpiecza produkty IKEA przed potencjalnymi uszkodzeniami podczas transportu. Szacuje się, że w najbliższym roku CDC zrealizuje ponad 100 000 zamówień do klientów. Planowany czas dostawy z CDC do klientów to 3-6 dni roboczych, w zależności od lokalizacji.

"Wprowadzając w Polsce sprzedaż przez internet, chcemy być pewni, że dysponujemy wydajną siecią dystrybucji, która będzie w stanie zagwarantować dostawy produktów do naszych klientów. Systematycznie rozwijamy nowe sposoby sprzedaży oraz pracujemy nad rozwiązaniami umożliwiającymi łatwe oraz komfortowe zakupy. Tym samym docieramy do coraz większej liczby Polaków i realizujemy naszą wizję tworzenia lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi" – podkreśla Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.

Centralny magazyn IKEA w Jarostach jest jednym z 32 tego typu obiektów na świecie i jedynym w Polsce. IKEA Distribution Services S.A. zarządza operacjami na magazynie, od momentu jego powstania w 2000 r., we współpracy z zewnętrznym partnerem - francuską firmą FM Logistic. W Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach pracuje ok. 450 osób, z czego 400 to pracownicy FM Logistic. Powierzchnia budynku to 145 000 m2. Można ją porównać z powierzchnią 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Nowe Centrum Dystrybucji do Klienta zajmie 22 500 m² istniejącej powierzchni magazy­nowej w Jarostach. Prowadzić je będzie zewnętrzny usługodawca – FM Logistic – z którym IKEA współpracuje od chwili uruchomienia Centrum Dystrybucji IKEA w 2001 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ