Zakład IKEA Industry w Lubawie. Fot. IKEA

Zakład IKEA Industry w Lubawie. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 13 lip 2018 09:06 (aktualizacja: 16 lip 2018 09:32)

IKEA uruchomiła nowy magazyn w Lubawie

Nowy magazyn do składowania wyrobów gotowych został oddany do użytku w zakładzie IKEA Industry w Lubawie. Jego powierzchnia wynosi 26 tys. m2.

IKEA Industry w Lubawie jest jednym z dwóch oddziałów należących do Dywizji Flatline. Jego produkcja obejmuje 330 artykułów. Rocznie ok. 7,5 mln produktów trafia do sklepów IKEA na całym świecie – 97 proc. jest eksportowanych. Systematyczny wzrost produkcji sprawił, że konieczna stała się budowa magazynu przeznaczonego do składowania wyrobów gotowych. W fabryce w Lubawie powstają najbardziej znane serie meblowe IKEA, m.in. łóżka "Malm", stoliki "Lack" czy regały "Kallax".

Nowy magazyn powstał w związku ze wzrostem produkcji i potrzebą usprawnienia procesu logistycznego. Dysponuje on 29 tys. miejsc paletowych w systemie blokowym. W magazynie zastosowano wiele innowacyjnych systemów, np. rozwiązania redukujące straty energii cieplnej w zimie. Duży nacisk położono na oszczędność energii elektrycznej, począwszy od zastosowania oświetlenia typu LED, aż po monitoring zużycia prądu. Wprowadzono też najwyższe standardy bezpieczeństwa, zarówno dla pracowników magazynu, jak i kierowców ciężarówek.

Firma zatrudnia ponad 1.600 pracowników i jest jednym z największych pracodawców w województwie warmińsko-mazurskim.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ