IKEA w Black Friday zachęcała do odnawiania mebli zamiast zakupów. Fot. serwis prasowy IKEA

IKEA w Black Friday zachęcała do odnawiania mebli zamiast zakupów. Fot. serwis prasowy IKEA

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 04 gru 2019 18:04 (aktualizacja: 04 gru 2019 18:18)

IKEA w Black Friday zachęcała do odnawiania mebli zamiast zakupów

Na przekór zakupowej tradycji Black Friday IKEA w akcji promocyjnej "Na dłużej" zwracała uwagę na meble i akcesoria znajdujące się w naszym mieszkaniu.

- W IKEA chcemy wspierać ludzi w bardziej zrównoważonym życiu i odpowiedzialnej konsumpcji. Jednym z ważnych sposobów, które pomagają dokonywać bardziej przemyślanych decyzji zakupowych, są działania, dzięki którym produkty będą służyć nam dłużej. Rozpoczynamy projekt, którym chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne jest dbanie o produkty. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami tym, jak troszczą się o przedmioty, które mają już w swoich domach. Wystarczy, że odwiedzą naszą stronę IKEA.pl/NaDluzej – mówi Agata Czachórska, Kierownik Projektu Circular IKEA, IKEA Retail w Polsce.

Do akcji "Na Dłużej"  zaproszono polską artystkę Ewelinę Sośniak, która poświęciła jej serię prac. W wyniku tej współpracy powstała kolekcja „Na Dłużej”, w skład której wchodzi siedem wyjątkowych obrazów i jedna rzeźba. Powstałe dzieła i ich opisy uwzględniają wskazówki dbania o meble i akcesoria, zachowane są jednak w konwencji artystycznego wyrazu i poczucia humoru. Wszystko po to, by zachęcić odbiorcę do przyjrzenia się swoim codziennym przedmiotom i rozpoczęcia zmian we własnym domu.
- Skąd pomysł, żeby czynność dbania o przedmioty przedstawić za pomocą sztuki? Ponieważ sztuka mówi o rzeczach ważnych, a temat troski o naszą planetę właśnie taki jest. Wystawa podkreśla, że małe zmiany mogą mieć ogromne znaczenie – dodaje Ewelina Sośniak.

IKEA porusza temat troski o produkty codziennego użytku w niestandardowy, przykuwający uwagę sposób – za pomocą wernisażu wspomnianej kolekcji! Wystawa „Na Dłużej”, będzie otwarta dla zwiedzających od 30 listopada do 1 grudnia br. w godzinach 12:00-20:00, w byłej Kuchni Spotkań IKEA przy Al. Jerozolimskich 61 w Warszawie.  Wszystkie obrazy po zakończeniu wystawy trafią na aukcję charytatywną Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste. Dochód z aukcji zostanie przekazany na wsparcie organizowanych przez Stowarzyszenie kawiarenek naprawczych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ