Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu szkoły we Wróblewie. Fot. IKEA

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu szkoły we Wróblewie. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 18 paź 2018 11:07 (aktualizacja: 22 paź 2018 14:39)

IKEA wspiera działania proekologiczne

IKEA była współtwórcą proekologicznego konkursu „Najlepsza szkoła pod słońcem”. Sześć zwycięskich szkół otrzymało instalacje fotowoltaiczne.

Konkurs „Najlepsza szkoła pod słońcem” był skierowany do szkół z gmin, na terenach których IKEA posiada swoje farmy wiatrowe. Są to gminy: Abramów, Michów, Bukowsko, Dukla, Gizałki, Rymanów, Lubartów i Wróblew, znajdujące się w województwach podkarpackim, wielkopolskim, łódzkim oraz lubelskim. Konkurs miał na celu propagowanie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju.

Zaproszone do udziału szkoły miały przygotować program edukacji ekologicznej oraz zrealizować go w semestrze wiosennym 2018 roku. Program miał uwzględniać elementy zrównoważonego życia w domu, wykorzystania energii odnawialnej, zagospodarowania odpadów, troski o środowisko oraz zaangażowanie społeczności lokalnej.

Cieszymy się, że szkoły okazały tak duże zainteresowanie tematami ekologicznymi. W IKEA chcemy wywierać pozytywny wpływ na społeczności i środowisko, w otoczeniu których bezpośrednio działamy. Chcemy pokazać, że odnawialne źródła energii są w zasięgu ręki i dostępne dla wielu. Fotowoltaika w szkołach pomoże nie tylko zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, ale także ma znaczenie edukacyjne dla dzieci, demonstrując jak produkować energię i przy tym nie szkodzić planecie – mówi Mariusz Podgórski, kierownik ds. energii i klimatu IKEA Retail w Polsce.

Zwycięskie szkoły otrzymały instalacje fotowoltaiczne od IKEA wraz z montażem na dachu szkoły, przygotowaniem do podpięcia do sieci i długoletnią gwarancją – wartość każdej z nagród to ponad 40 tys. zł. Dzięki temu placówki będą produkować czystą zieloną energię na własne potrzeby, jednocześnie oszczędzając na rachunkach za energię elektryczną.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ