Fot. IKEA

Fot. IKEA

  • Autor: bm
  • 11 cze 2018 09:36 (aktualizacja: 12 cze 2018 10:27)

IKEA wycofa ze sprzedaży plastikowe produkty jednorazowego użytku

IKEA ogłosiła nowe zobowiązania na rzecz społeczeństw i środowiska. Do 2030 roku - w ramach nowej strategii - ma zrealizować konkretne zadania związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem.

Poprzez swoje działania IKEA pragnie ułatwiać ludziom prowadzenie zdrowego i ekologicznego stylu życia, przeciwdziałać zmianom klimatu oraz przyczyniać się do zmiany myślenia o odpadach zmierzając w stronę gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach nowej strategii zrównoważonego rozwoju IKEA między innymi wycofa plastikowe produkty jednorazowego użytku ze swoich sklepów i restauracji.

Zobowiązania IKEA na rok 2030 obejmują między innymi: projektowanie wszystkich produktów IKEA w oparciu o zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, z zamiarem stosowania wyłącznie materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu; usunięcie wszystkich plastikowych produktów jednorazowego użytku z asortymentu w sklepach IKEA na całym świecie oraz z restauracji i bistro w sklepach Grupy IKEA do 2020 roku; zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i zwiększenie efektywności energetycznej z własnej działalności, by przyczynić się do przeciwdziałania zmianom klimatu.

W Polsce IKEA może się już pochwalić sporymi osiągnięciami w obszarach transformacji ku gospodarce o obiegu zamkniętym oraz przeciwdziałaniu zmianom klimatu. W naszych sklepach osiągnęliśmy 100% recyklingu odpadów kartonowych, a do 2025 roku chcemy odzyskiwać też wszystkie odpady drewniane i plastikowe. W ubiegłym roku naszych 80 turbin wiatrowych IKEA w Polsce wygenerowało 456 GWh energii elektrycznej, co odpowiada zapotrzebowaniu 125 911 gospodarstw domowych. Dzięki inwestycjom w odnawialne źródła energii IKEA w Polsce osiągnęła niezależność energetyczną już w 2016 roku – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail.

IKEA chce także zachęcać swoich klientów do korzystania z energii odnawialnej. W 2017 roku w ofercie IKEA w Polsce znalazły się kompleksowe instalacje fotowoltaiczne w przystępnej cenie dla gospodarstw domowych. Przy pięciu sklepach IKEA w Polsce działają punkty ładowania pojazdów elektrycznych, a do 2020 roku takie ładowarki będą we wszystkich lokalizacjach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ