IKEA

IKEA

  • Autor: bm
  • 18 lip 2019 10:22 (aktualizacja: 21 lip 2019 13:00)

IKEA zamyka fabrykę w USA i przenosi produkcję do Europy

Jedyna fabryka IKEA funkcjonująca w USA zostanie zamknięta z końcem tego roku. Zakład znajduje się w Danville, w stanie Wirginia, zatrudnia ok. 300 osób i działa od 2008 roku. Produkowane są w niej meble z płyt drewnopochodnych.

Zamknięcie fabryki ma pomóc w obniżeniu kosztów funkcjonowania sieci - przede wszystkim chodzi o wysokie koszty surowców. Produkcja z USA najprawdopodobniej zostanie przeniesiona do Europy, ale jeszcze nie wiadomo, który z zakładów ją przejmie. IKEA Industry to 43 zakładów produkcyjnych w 9 krajach, 20 tysięcy pracowników. Około połowa produkcji jest zlokalizowana w Polsce, gdzie IKEA zatrudnia 10 tysięcy pracowników w zakładach w 12 miejscowościach. Firma obecnie stawia na sprzedaż internetową i otwieranie mniejszych sklepów w dużych miastach.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby poprawić i utrzymać konkurencyjność tego zakładu, ale niestety już nie jest to możliwe - powiedział w oświadczeniu IKEA kierownik zakładu Bert Eades. Fabryka w Danville ma funkcjonować jeszcze do grudnia 2019.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ