• Autor: bm
  • 04 sie 2014 11:18 (aktualizacja: 05 sie 2014 08:32)

Impress Decor rozbudowuje zakład w Ełku

Impress Decor zamierza rozwinąć produkcję w segmencie folii finish. Do końca 2015 produkcja powinna wzrosnąć co najmniej dwukrotnie. A to za sprawą dwóch nowych linii lakierniczych, które firma planuje wkrótce uruchomić.

Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy z nich – który został już rozpoczęty – to rozbudowa jednej z hal produkcyjnych (w siedzibie firmy w Ełku). Hala powiększy się o prawie 5 tys. m2. Tam w 2015 roku zostanie zainstalowana linia drukarsko-lakiernicza, umożliwiająca produkcję folii o szerokości 2.600 mm. Kolejnym krokiem będzie zakup drugiej linii lakierniczej. Równolegle będą trwały prace nad usprawnieniem i modyfikacją organizacji pracy, kwestii logistycznych itd. Wartość całej inwestycji wyniesie około 30 milionów euro.

Aktualnie Impress produkuje folię finish w swoich zakładach w Niemczech i Brazylii, jest to folia o szerokości 2.200 mm. Tylko w roku 2013 na rynkach całego świata pojawiło się około 120 mln m2 folii finish wyprodukowanej przez Impress.

Realizacja inwestycji w Polsce nie przeszkodzi w modernizowaniu już istniejącego zakładu w Aschaffenburgu. Będzie on dostosowywany do oczekiwań i planów firmy na najbliższą przyszłość. A te związane są nie tylko z utrzymaniem pozycji lidera na rynku, ale również z rozszerzeniem portfolio o nowe, innowacyjne pomysły.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ