Wnętrze lokalu Allo Allo, wizualizacja

Wnętrze lokalu Allo Allo, wizualizacja

  • Autor: bm
  • 19 cze 2017 08:25 (aktualizacja: 20 cze 2017 09:05)

Industrialne wnętrze, ciepły klimat - według Forbis Group

Metalowe, obciągnięte siatką regały, niebieskie tapicerowane siedzenia, drewniane lamperie i wyjątkowe konstrukcje w kształcie wznoszących się nad stolikami domków – tak wygląda projekt lokalu, stworzony przez Forbis Group. Kawiarnia, utrzymana we francuskim klimacie, zostanie otwarta w sierpniu na warszawskiej Białołęce.

CZYTAJ TEŻ: Meble z jasnego drewna i biel - zobacz ciekawą realizację!

Jak zaprojektować przestrzeń łączącą klimat przytulnej, pachnącej chrupiącym pieczywem francuskiej „boulangerie” z nowoczesną restauracją? Projekt lokalu Allo Allo stworzony przez Forbis Group skupia się przede wszystkim na wyeksponowaniu procesu przygotowywania świeżych, opartych na własnych wypiekach, potraw w industrialno–domowej oprawie. Połączenie dwóch różnych światów dało niezwykły efekt aranżacyjny.

Forbis Group skupili się na stworzeniu otoczenia eksponującego proces powstawania posiłków. W projekcie znalazła się otwarta kuchnia, dzięki, której klient może na własne oczy zobaczyć jak tworzy się jego sałatka, czy pizza. Długa, przeszklona lada zaprasza do poczęstowania się tartami, ciastami, czy włoskimi przekąskami. Specjalne rolę odgrywają jednak w przestrzeni produkty flagowe – świeże, wypiekane na miejscu pieczywo. "Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, dostosowanego do charakteru miejsca, które tworzymy. Także w tym przypadku był to dla nas priorytet. W strefie baru zaprojektowaliśmy drewniane półki, na chleby i bułki, tak, aby poprzez odpowiednią ekspozycję stały się one elementem wystroju lokalu. W koszach, znajdujących się w restauracji znajdziemy apetyczne bagietki i świeże kajzerki" – mówi Agnieszka Sarwas, projektantka Forbis Group. 

Klimat wnętrza to industrialna nowoczesność przełamana przytulnymi, domowymi akcentami. Surową przestrzeń stworzoną poprzez betonowe ściany, białe kafle, metalowe, obciągnięte siatką regały ocieplają kwietniki, niebieskie tapicerowane siedzenia, drewniane lamperie i wyjątkowe konstrukcje w kształcie wznoszących się nad stolikami domków. Dużą wagę przywiązano do doboru oświetlenia – charakterystycznych lamp i neonów.

Allo Allo będzie znajdowało się w nowo powstającej Galerii Północnej na warszawskiej Białołęce. Otwarcie planowane jest na koniec sierpnia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ