Sofy Arno. Fot. Sweet Sit

Sofy Arno. Fot. Sweet Sit

  • Autor: mg
  • 13 kwi 2017 11:59 (aktualizacja: 13 kwi 2017 14:40)

Innowacje w najnowszych kolekcjach Gala Collezione

Firma Gala Collezione, producent mebli tapicerowanych, wprowadziła nowe rozwiązania w kilku swoich najnowszych kolekcjach. Wybrane modele zostały wykończone nowym rodzajem skóry, a także wyposażono je w funkcjonalne systemy rozkładania oraz rozkładane elektrycznie funkcje relaksu.

Nowy rodzaj skóry to materiał o cechach i walorach maksymalnie zbliżonych do natury. Znalazł on zastosowanie w takich kolekcjach, jak "Serena", "Calpe" i "Fava". Vintage to skóra semialininowa, o otwartych porach, która uzyskuje swój szlachetny wygląd dzięki temu, że jest w niewielkim stopniu poddawana obróbce w procesie wykończeniowym w porównaniu do skór typu madras i kalifornia. Jej cechą jest charakterystyczne cieniowanie i brak sztucznego printu – sprawia to, że struktura skóry vintage jest zróżnicowana na całej powierzchni błamu. Niewątpliwymi zaletami tego rodzaju skóry jest przyjemny, ciepły dotyk, matowe wykończenie i naturalna struktura.

Podczas obróbki garbarskiej skóra semianilinowa jest barwiona na wskroś, a następnie na jej powierzchnię nakładana jest delikatna warstwa wykończeniowa, podkreślająca i zachowująca piękny wygląd naturalnego lica, a jednocześnie podwyższająca odporność tej skóry w porównaniu do aniliny. 

Oprócz nowego typu skóry, Gala Collezione wprowadziła w wybranych modelach mebli tapicerowanych także praktyczne funkcje. Pierwszą z nich jest C.S.T. - system rozkładania mebla do spania. Został on skonstruowany przy wykorzystaniu tzw. metody sandwichowej, polegającej na doborze odpowiednich pianek w zależności od punktów nacisku.

Poza tym zastosowana również została rozkładana elektrycznie funkcja relaksu, sterowana za pomocą elektrycznych sensorów. Osiągnięto to m.in. dzięki zastosowaniu grubszej warstwy pianki wysokoelastycznej, zwiększeniu głębokości siedziska i zwiększeniu kąta rozłożenia fotela. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ