Fot. Fotolia

Fot. Fotolia

  • Autor: bm
  • 07 wrz 2018 11:59 (aktualizacja: 13 wrz 2018 12:49)

"Innowacyjne meble w przyjaznej szkole" - konferencja

Producenci mebli, projektanci wnętrz, a także dyrektorzy szkół, przedstawiciele kuratoriów oświaty i inne osoby zainteresowane wyposażeniem szkół i jego wpływem na zdrowie i rozwój dzieci - mogą wziąć udział w konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polski Fundusz Rozwoju.

Konferencja pt. "Innowacyjne meble w przyjaznej szkole" odbędzie się 17 września w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (początek o 9.30). Wydarzenie ma celu wzmocnianie świadomości dyrekcji, organów prowadzących szkoły oraz rodziców na temat wpływu wyposażenia placówek edukacyjnych na rozwój dzieci i młodzieży, jak i promocję dobrych praktyk dostępnych w ramach obecnie obowiązujących regulacji. Konferencja jest też okazją do bezpośredniego spotkania oraz wymiany doświadczeń pomiędzy producentami oraz użytkownikami wyposażenia szkolnego.

W konferencji wezmą udział między innymi: minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister edukacji narodowej Anna Zalewska, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, prezes PFR S.A. Paweł Borys.

Program konferencji został podzielony na 4 bloki. W pierwszym z nich uczestnicy poznają m. in. założenia konkursu "Przestrzeń dostępnej szkoły", dowiedzą się też, jakie wsparcie można otrzymać ze strony MEN. Drugi blok to przedstawienie aktualnych trendów w wyposażeniu szkół, a także wyników badań na temat wpływu wyposażenia szkół na proces edukacyjny. W trzeciej części o swoich doświadczeniach opowiedzą producenci specjalizujący się w wyposażaniu szkół w meble. W czwartym bloku tematycznym będą mogli wypowiedzieć się przedstawiciele szkół.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ