• Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Innowacyjny Profim - wysoko w rankingu „Rzeczpospolitej”

W tegorocznym rankingu innowacyjnych przedsiębiorstw „Rzeczpospolitej” siódme miejsce zajęła spółka Profim z Turku.

Kluczem do osiągania sukcesu rynkowego jest obecnie łatwy dostęp do informacji, a przede wszystkim innowacyjność, pozwalająca na zdobycie przewagi konkurencyjnej na rynku. Siódma pozycja w rankingu "Rzeczpospolitej" świadczy o skutecznym wykorzystaniu możliwości jakie daje rynek oraz świetne zarządzanie zmianami. W trosce o rozwój Profim dba o wysoką kreatywność, wzrost poziomu nowoczesności oraz ciągłą chłonność przyjmowania innowacji z zewnątrz.
Przy sporządzaniu zestawienia Rzeczpospolita posłużyła się wskaźnikami określającymi wydatki, jakie firmy ponoszą na działalność badawczo-rozwojową, a także liczbę osób zatrudnionych w tych działach. Brano również pod uwagę sprzedane licencje, uzyskane patenty oraz opracowanie produktu nie mającego odpowiedników za granicą.

Od dawna staramy się, aby to co robimy, było na jak najwyższym poziomie i mogło konkurować z najbardziej nowoczesnymi produktami na świecie - mówi Jakub Rzetecki, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Profim. – Aby produkowane przez nas krzesła biurowe mogły spełniać najostrzejsze wymagania ergonomiczne i prozdrowotne, musimy nieustannie podnosić ich jakość, a to jest możliwe jedynie dzięki dużym nakładom na badania i rozwój. Dlatego też ogromnie cieszy nas tak wysoka lokata właśnie w kategorii związanej z innowacyjnością przedsiębiorstwa.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ