Żuławska Fabryka Mebli. Fot. Meble Wójcik

Żuławska Fabryka Mebli. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 19 lip 2017 09:20 (aktualizacja: 19 lip 2017 10:29)

Integracja spółek marki Meble Wójcik została zakończona

W dniu 1 sierpnia br. nastąpi połączenie spółek Fabryka Mebli Stolpłyt, Wójcik Fabryka Mebli oraz Żuławska Fabryka Mebli w jedną firmę. Podmiotem przejmującym wszelkie prawa i obowiązki starych spółek będzie Wójcik Fabryka Mebli. Zmieni ona swoją nazwę na Meble Wójcik.

Połączenie spółek jest zwieńczeniem od dawna przeprowadzanych zmian wewnętrznych, które mają na celu optymalizację procesów produkcyjnych, jak i administracyjnych oraz jednoczesne wdrożenie nowego systemu informatycznego. Jak poinformowała firma Meble Wójcik, następstwem procesu integracji będzie wykreślenie Fabryki Mebli Stolpłyt oraz Żuławskiej Fabryki Mebli z rejestru przedsiębiorców. Prezesem zarządu skonsolidowanej spółki Meble Wójcik zostanie Piotr Wójcik. Bez zmian pozostaną dane rejestrowe, takie jak: NIP, KRS i REGON firmy. 

Pierwszy zakład produkcyjny Meble Wójcik został założony przez Leszka Wójcika w 1986 roku. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą 3 nowoczesne fabryki zlokalizowane w Elblągu, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Trafiają one na ponad 20 rynków, głównie europejskich, takich jak Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina i wiele innych. Powierzchnia magazynowo-produkcyjna, którą dysponuje firma Meble Wójcik, wynosi 77 tys. m2. Składają się na nią nowoczesny park maszynowy takich producentów, jak Homag i SCM, a także magazyn wysokiego składowania wyposażony w zaawansowany system informatyczny WMS. Zespół pracowników tworzy ponad 1.300 osób.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ