Kolekcja Plaza. Fot. Gala Collezione

Kolekcja Plaza. Fot. Gala Collezione

  • Autor: bm
  • 17 kwi 2019 09:09 (aktualizacja: 18 kwi 2019 09:01)

Inteligentne rozwiązania w meblach tapicerowanych

Meble tapicerowane stają się coraz bardziej „smart” - dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, których celem jest zwiększenie komfortu użytkowania. Nie tylko dają użytkownikom możliwość wyjątkowego relaksu, ale też dbają o jego zdrowie i samopoczucie.

Wysuwane siedziska, przyciski sterujące, ruchome oparcia z systemem SAR, funkcje relaksu, manualne i elektryczne mechanizmy - dzięki inteligentnym technologiom stosowanym w meblarstwie tego rodzaju rozwiązania stały się już powszechnie dostępne i o tapicerowanych meblach śmiało można mówić w kategorii „smart”.

Klienci sklepów meblowych coraz częściej decydują się na nowoczesne meble, odciążające kręgosłup, polecane zarówno przy siedzącym, jak i stojącym trybie życia. To odpowiedź rynku na potrzeby osób ceniących sobie zdrowie i komfort codziennego życia.

Jakie są możliwości produktów oferowanych przez polskie firmy? To na przykład nowoczesna opcja elektrycznie wysuwanego siedziska, które dzięki przyciskom umieszczonym z boku podłokietnika znacząco powiększa powierzchnię mebla i po męczącym dniu umożliwia swobodne wyciągnięcie nóg na sofie (dostępna m.in. w kolekcjach „Merano” i „Massimo” firmy Gala Collezione).

Istnieje ponadto kilka różnych mechanizmów rozkładania funkcji relaksu. Najprostszą i najbardziej ekonomiczną jest funkcja manualna, uruchamiana siłą własnych mięśni. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest tzw. elektryczna funkcja relaksu, zasilana prądem elektrycznym. Tego rodzaju mebel podłączamy kablem do gniazdka, lub korzystamy z wersji z akumulatorem, który uniezależnia mebel od zewnętrznego źródła zasilania. Takim fotelem steruje się za pomocą przycisków sterujących – dyskretnych przycisków zamontowanych z boku mebla.

Wybrane kolekcje marki Gala Collezione wyposażono w ruchome zagłówki, pozwalające odpocząć ze stabilnym podparciem pleców oraz głowy. Dzięki możliwości zmiany kąta nachylenia zagłówka, można wybrać optymalną pozycję, odciążającą mięśnie karku. W meblach z system SAR (kolekcja „Genova”) znajdziemy jeszcze inne rozwiązanie – ruchome oparcie, którego kąt nachylenia można zmienić zgodnie z preferowaną pozycją ciała. Dodatkowo zastosowany tutaj mechanizm czyli System Automatycznego Powrotu, pozwala na automatyczny powrót oparcia do pozycji wyjściowej, po pociągnięciu uchwytu dyskretnie ukrytego pomiędzy siedziskiem a oparciem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ