Akcja Drema Dzieciom towarzysząca targom Drema. Fot. Archiwum

Akcja Drema Dzieciom towarzysząca targom Drema. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 07 sie 2019 11:24 (aktualizacja: 08 sie 2019 09:40)

Interesujące wydarzenia dla stolarzy i meblarzy

Od 10 do 13 września w Poznaniu odbywać się będą targi "Drema". Oprócz ekspozycji wystawców, w programie znajdą się również liczne wydarzenia towarzyszące.

Wzorem lat ubiegłych podczas targów "Drema" w pawilonie nr 3 usytuowana będzie Strefa Wiedzy. Na ponad 500 m2 zorganizowana zostanie przestrzeń przeznaczona do promocji drewna oraz wiedzy związanej z branżą drzewną. W Strefie Wiedzy będzie można porozmawiać z doradcami i ekspertami z wielu dziedzin. Specjaliści odpowiadać będą na pytania dotyczące: certyfikacji, nowych technologii, zdobywania dotacji z Unii Europejskiej i ZUS, skutecznej promocji firmy i produktów w Internecie, szkoleń dla pracowników branży drzewnej, marketingu internetowego, zasad zakupu i reklamacji surowca drzewnego, certyfikacji drewna FSC, badań laboratoryjnych produktów, znakowania drewna konstrukcyjnego znakiem CE, możliwości współpracy z jednostkami naukowymi.

W czwartek (12 września br.) odbędzie się spotkanie "Magia drewna", w którym wezmą udział youtuberzy, blogerzy i inne osoby tworzące w Internecie treści, których przesłaniem jest promocja drewna oraz umiejętności związanych z jego obróbką. Podczas wydarzenia twórcy będą mogli wziąć udział w dyskusji mającej na celu wymianę doświadczeń oraz zapoznać się z zagadnieniami ważnymi dla ich działalności.

Dodatkowo, w ramach Strefy Wiedzy, podczas czterech dni targów można będzie obserwować pokazy oraz wziąć udział w warsztatach ręcznej obróbki drewna.

Już pierwszego dnia targi odwiedzi delegacja przedstawicieli białoruskiej administracji rządowej oraz białoruskich przedsiębiorców, z którymi będzie można nawiązać współpracę handlową i zacząć rozwijać biznes na rynkach wschodnich. Jednym z punktów pobytu białoruskiej delegacji będzie możliwość spotkania się w strefie B2B Meetings w pawilonie nr 3. Ponadto, w ramach VII Kongresu Przemysłu Drzewnego Koopdrew (9 września br.) odbędzie Polsko-Białoruskie Forum Przemysłu Drzewnego, organizowane przez PIGPD wspólnie z Wydziałem Handlowym Ambasady Białorusi w Polsce.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ