Fot. Fotolia

Fot. Fotolia

  • Autor: bm
  • 18 lip 2018 12:19 (aktualizacja: 19 lip 2018 10:06)

Internetowy sprzedawca mebli ma nowego inwestora

Nowego inwestora strategicznego pozyskała firma Yestersen - platforma e-commerce z unikalnym wzornictwem XX wieku. Należy ona do największych sprzedawców mebli vintage i antyków w Polsce.

Inwestorem została jedna ze spółek holdingowych należących do właścicieli Grupy ATAL i STS.

„Nowy inwestor strategiczny reprezentowany jest przez dwóch znanych i doświadczonych polskich przedsiębiorców. Dostęp do ich know-how czy zaplecza technologicznego pozwoli yestersen na dalszy dynamiczny rozwój. W najbliższym czasie planujemy uruchomić m.in. aplikację mobilną. Od momentu powstania platformy, przeprowadzono na niej już prawie 10 tys. transakcji. Z naszych szacunków wynika, że tegoroczne obroty sięgną ponad milion dolarów” – mówi Karol Misztal, prezes yestersen.

Od niedawna yestersen funkcjonuje na bazie nowej, autorskiej wersji serwisu. Kilka tygodni po jej uruchomieniu liczba transakcji zawartych za pomocą urządzeń mobilnych zwiększyła się o 30%. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Do odbiorców należą m.in. hotele, teatry, kawiarnie czy liczne biura i kancelarie.

"Posiadamy odpowiednie doświadczenie, które pomoże platformie yestersen zwiększyć skalę działalności. ATAL oraz STS to jedne z największych firm w Polsce o zapleczu, które może stanowić istotne wsparcie w dalszym rozwoju start upu. Naszą inwestycję traktujemy długoterminowo, ponieważ widzimy duży potencjał w rynku sztuki, antyków czy designu w Polsce. Liczba transakcji z roku na rok rośnie, a Polacy coraz chętniej decydują się na zakup unikatowych dzieł sztuki, mebli czy wzornictwa" – mówi Mateusz Juroszek, prezes STS oraz wiceprezes ATAL oraz inwestor strategiczny yestersen.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ