Interprint Furniture Days 2017 w Poznaniu. Fot. Beata Michalik

Interprint Furniture Days 2017 w Poznaniu. Fot. Beata Michalik

  • Autor: bm
  • 22 marz 2017 14:25 (aktualizacja: 24 marz 2017 09:06)

Interprint Furniture Days - po raz drugi w Polsce

"Transform" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji wyjątkowych warsztatów Interprint Furniture Days, które odbyły się podczas marcowych targów w Poznaniu. To jednocześnie słowo - klucz podsumowujące najważniejsze aktualne trendy wzornicze na świecie. Była to druga już polska edycja wydarzenia.

Jakie są wymiary współczesnej transformacji i jak przekładają się one na wzornictwo? Odpowiedzi na to pytanie można było usłyszeć podczas Interprint Furniture Days - wyjątkowych warsztatów, które odbyły się podczas tegorocznych, poznańskich targów "arena DESIGN". Podczas kilku spotkań zorganizowanych na stoisku firmy w hali nr 5, prowadzący przedstawili zgromadzonym gościom najważniejsze mega trendy współczesnego świata, a także pokazali jak przekładają się one na to jak żyjemy, na to co nas otacza i jak to coś wygląda. Warsztaty prowadził Maurizio Burrato, który na co dzień pracuje w dziale Design Development Interprint.

Podczas Furniture Days, wśród czynników determinujących zmianę we współczesnym świecie wymienione zostały cztery główne procesy:

- dematerializacja ujawniająca się głównie jako nieustająca digitalizacja (de/materialised),

- wyrażający zgodę na inność i wyjście poza schematy głęboki nonkonformizm (non-conform),

- kooperacja we wszystkich dziedzinach życia - prywatnego i zawodowego (co-everything),

- przemiany społeczne, które wychodzą poza wszelkie ramy i granice - starzenie się społeczeństw, megamiasta, indywidualne kształtowanie własnej przestrzeni - tej materialnej i symbolicznej (un_limited)

Każdy z tych megatrendów odbija swoje wyraźne piętno na tym, jak wygląda nasze otoczenie - aranżacje wnętrz, meble, a nawet sposób wykonywania codziennych zadań i obowiązków. Ślady te zobaczyć można w wielu punktach i obszarach świata, który nas otacza. 

Uczestnicy spotkania, a także wszyscy odwiedzający stoisko nr 36 podczas "arena DESIGN", mieli również okazję zobaczyć i przyjrzeć się z bliska najnowszym dekorom Interprint. Nie zabrakło wśród nich wzorów fantazyjnych i niezwykle ciekawej palety unikolorów. Ale jak zwykle, największą ciekawość wzbudziła legendarna już kolekcja "Six Pack 2017". Obejmuje ona w tym roku aż trzy wzory inspirowane dębiną, które jeszcze raz udowadniają jak wiele różnorodnych obliczy może mieć to drewno. Przeciwwagę stanowią spokojne, zrównoważone i eleganckie rysunki orzecha i kasztanu, a także fascynujący, dynamiczny szary marmur.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ