Egger zaprezentował m.in. lekką płytę („Eurolight”) w intensywnych kolorach, z której użytkownik może sam zmontować półki, regały metodą „click”. Fot. Urszula Koronczewska

Egger zaprezentował m.in. lekką płytę („Eurolight”) w intensywnych kolorach, z której użytkownik może sam zmontować półki, regały metodą „click”. Fot. Urszula Koronczewska

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 27 gru 2013 18:00

"Interzum 2013" barometrem rozwoju

Targi „Interzum”, które odbyły się w dniach od 13 do 16 maja 2013 r., odwiedziło około 53 tys. gości ze 148 krajów, m.in. z Włoch, Chin, Wielkiej Brytanii, Rosji, Polski i Turcji, co w porównaniu z poprzednią edycją w 2011 r. oznacza wyraźny wzrost i zostało – w dobie spowolnienia gospodarczego w Europie i na świecie – uznane za sukces.

W związku ze wzrostem liczby zarówno wystawców, jak i zwiedzających, targi „Interzum” udowodniły swój międzynarodowy prestiż, nadając impet rynkowi dostawców dla przemysłu meblowego – powiedziała Katharina C. Hamma, managing director Koelnmesse. W tym roku podczas targów silnie akcentowano trend „do it yourself” oraz możliwości indywidualizacji produktów, co oznacza wiele pomysłów pod względem zarówno technologicznym, jak i wzorniczym. Obecnie zwraca się też szczególną uwagę na „kulturę przesuwu”, wobec tego pojawiają się systemy przesuwne przeznaczone dla wielu zakresów obciążenia do bardzo szerokich skrzydeł drzwiowych, zgodne z aktualnymi trendami w projektowaniu.

1.512 tys. dostawców z 62 krajów prezentowało produkty m.in. okucia i akcesoria meblowe, płyty, dekory. Odnotowano wzrost liczby zwiedzających z Azji, Północnej Ameryki i Wschodniej Europy w stosunku do poprzedniej edycji. 391 wystawców pochodziło z Niemiec, 266 firm – z Włoch, z Turcji – 101. Powierzchnia wystawiennicza wzrosła o 6% w stosunku do roku 2011. Według Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, w tym roku rekordowo liczna polska reprezentacja 43 firm wzbudziła ogromne zainteresowanie zarówno zwiedzających, jak i innych wystawców. Uwadze zwiedzających nie uszły innowacyjne rozwiązania prezentowane przez polskich wystawców, idące w parze z relatywnie niskimi cenami. 

Podczas targów „Interzum” przedstawiciele WPHI w Kolonii odwiedzili polskich wystawców, informując ich o możliwości dofinansowania udziału w imprezach wystawienniczych poprzez programy wspierania polskiego eksportu oferowane przez Ministerstwo Gospodarki oraz proeksportowe instrumenty wsparcia finansowane ze środków pomocowych UE (program Paszport do Eksportu), jak również o możliwości prezentowania swojej oferty na Portalu Promocji Eksportu.

Oświetlenie i systemy przesuwne

„Slide it. Love it.” to jedno z haseł targowych firmy Hettich. Nie przypadkowo – systemy drzwi przesuwanych to jeden z najbardziej „obleganych” produktów prezentowanych przez firmę Hettich podczas tegorocznych targów „Interzum”.

Również firma Hafele zaprezentowała systemy przesuwne dla dla wielu zakresów obciążenia, do bardzo szerokich skrzydeł drzwiowych, z zastosowaniem szyn aluminiowych lub stalowych. Dla wielu systemów dostępne jest inteligentne wspomaganie elektryczne. System drzwi obrotowo-przesuwnych „Finetta” zdobywa coraz większą popularność, stosowany jest w wielu aranżacjach meblowych – w biurze, kuchni, garderobie. „Finetta Spinfront 60 2D” jest przeznaczony do skrzydeł o wadze do 60 kg. Natomiast „Classic 70 VF” - do skrzydeł o wadze do 70 kg. Zintegrowany system „Smuso” zapewnia łagodne zamykanie, zaś „Synchro controler” – zamykanie synchroniczne - gdy pierwsze drzwi są otwarte, drugie drzwi przesuwne są otwierane automatycznie.

W ofercie targowej firmy Hafele pojawiła się szeroka gama nowoczesnych lamp LED dla różnych systemów elektrycznych (12 V, 24 V, 350 mA) i w różnych wzorach w systemie modułowym. Model „Loox” przeznaczony jest do najróżniejszych zastosowań: jako nastrojowe oświetlenie mebli we wnętrzach mieszkalnych, jasne oświetlenie strefy pracy, oświetlenie spot w obiektach handlowych. LED 3010 to światło z możliwością przyciemniania, jest predestynowane do funkcjonalnego oświetlenia kuchni. Może być zainstalowane na wiele różnych sposobów i ma bardzo jednorodny strumień świetlny. Nowe, elastyczne taśmy LED to atrakcyjne akcenty świetlne, szczególnie LED 3015. Taśmy LED mają 120 punktów na metr, co daje efekt pasa światła.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ