• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Inwestycja Gametu w drukarkę 3D

Gamet wyposażył swoich projektantów w Dziale Rozwoju w nowoczesną drukarkę 3D pozwalającą drukować modele przestrzenne.

W porównaniu z tradycyjnymi technikami wykonywania prototypów (obróbka skrawaniem, obróbka elektroerozyjna), drukarka 3D umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych modeli o gładkich powierzchniach, w bardzo krótkim czasie. Są one w 100% zgodne z wyrobem zamodelowanym w programie przestrzennym.

Wymiary komory wydruku pozwalają na wykonanie wysokiej trwałości modeli, brył i innych skomplikowanych form przestrzennych o wymiarach gabarytowych 35ox350x200 mm.
Jak podkreśla Dariusz Schubert kierownik Działu Rozwoju firmy Gamet: Zaletą z posiadania takiej maszyny w naszej branży jest szybkie wykonywanie modeli uchwytów, nóżek, klamek i innych akcesoriów meblowych i budowlanych, bezpośrednio z programu przestrzennego 3D. Wiadomo, że czas to pieniądz, a dzięki ogromnym możliwościom technicznym, jakie daje drukarka 3D, możemy jeszcze bardziej skrócić czas od przygotowania prototypu do jego wdrożenia na rynku. Dodatkowym atutem samodzielnego wykonywania modeli w nowoczesnej technologii jest zagwarantowanie naszym klientom, że wyrób jest wykonywany wyłącznie dla nich, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność w przygotowaniu oferty kolekcji dedykowanych. Z kolei gwarancją jakości wykonywanych modeli jest wysoko wyspecjalizowana kadra pracowników Działu Rozwoju naszej firmy.

Zakup drukarki 3D to inwestycja pozwalająca nie tylko w pełni zaspokoić rosnące potrzeby projektowe spółki, ale także świadczyć usługi drukowania modeli 3D dla firm zewnętrznych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ