Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna

  • Autor: bm
  • 06 paź 2017 14:17 (aktualizacja: 17 paź 2017 22:21)

Inwestycje branży meblowej i drzewnej w strefie ekonomicznej w 2017

Podsumowano trzy kwartały roku 2017 w działalności Warmińsko-Mazurskiej Stefy Ekonomicznej. Z analiz wynika, że w okresie od 1 stycznia do 30 września 2017 r. przedsiębiorcy otrzymali łącznie 31 zezwoleń na prowadzenie inwestycji. Wśród nich prawie 1/3 to zezwolenia dla branży drzewnej i meblowej.

Nakłady na zaplanowane inwestycje wszystkich branż w W-MSSE to łączna kwota  co najmniej 1 672 453 000 zł, firmy gwarantują też zatrudnienie minimum 1440 nowych pracowników. Wśród przedsiębiorstw związanych z przetwórstwem drewna i produkcją mebli, które planują inwestycje na tym terenie, znalazły się:

WARMIŃSKO MAZURSKI KLASTER MEBLOWY
Inwestycja zlokalizowana w Smolnikach. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 4 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 175 nowych pracowników. Planowana inwestycja polega na zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu. Planowany jest zakup i montaż nowoczesnych, sterowanych numerycznie maszyn do obróbki małych i wąskich elementów mebli, co znacząco zwiększy wydajność procesu technologicznego.

HORIZONT PROJECT DEVELOPMENT
Inwestycja zlokalizowana w Biskupcu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 789 060 000 zł oraz zatrudnienie minimum 300 nowych pracowników. Projekt dotyczy budowy od podstaw dużego zakładu przetwórstwa drewna o łącznej powierzchni ok. 170 000 m2, w którym oprócz płyt wiórowych i melaminowanych produkowane będą panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Fabryka powstanie na obszarze 84 ha.

PAGED-SKLEJKA
Inwestycja zlokalizowana w Morągu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 10 500 000 zł oraz zatrudnienie minimum 21 nowych pracowników. W ramach projektu powstaną m.in.: nowoczesne powierzchnie magazynowe, platformy przeładunkowe, powierzchnie biurowe, infrastruktura informatyczna, parkingi i place manewrowe. 

SKLEJKA-PISZ PAGED
Inwestycja zlokalizowana w Piszu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 110 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 803 nowych pracowników. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącego zakładu przetwórstwa drewna w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych oraz dywersyfikacji działalności gospodarczej firmy. Projekt przewiduje budowę nowej hali produkcyjnej i jej wyposażenie w nowe linie technologiczne.

WÓJCIK FABRYKA MEBLI
Inwestycja zlokalizowana w Elblągu. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 12 000 000 zł oraz zatrudnienie minimum 8 nowych pracowników. W ramach projektu planowany jest zakup najnowocześniejszej linii okleinującej, co pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne istniejącego zakładu.

SZYNAKA – MEBLE
Inwestycja zlokalizowana w Iławie. Nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 22 200 000 zł oraz zatrudnienie minimum 30 nowych pracowników. Projekt zakłada budowę nowego magazynu wysokiego składowania wraz z niezbędnym wyposażeniem oraz zakup nowoczesnego oprogramowania służącego do zarządzania gospodarką magazynową. W ramach inwestycji została zaplanowana hala magazynowa o powierzchni ok. 13 000 m2, a także instalacja regałów, terminali kodów kreskowych, czytników oraz systemu lokalizacji wózków. Głównym celem inwestycji jest wdrożenie nowej, innowacyjnej technologii zintegrowanego systemu wspomagania gospodarki magazynowej, zarządzania i automatyzacji procesów magazynowych w oparciu o technologię RFID (technologia identyfikacji radiowej).

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • krinow64, 2017-12-04 10:49:12
    Rozbudowa hal pod stolarnie to silny trend, a co ciekawe takie firmy jak protan elmark czy inni producenci hal namiotowych wychodzą z inicjatywą w stronę branży meblarskiej, można trafić naprawdę świetne rozwiązania z zakresu hal produkcyjnych robionych na zamówienie i stawianych w stosunkowo krótkim czasie. Ja uważam, że inwestycja w rozbudowę powierzchni produkcyjnej ma znaczenie podstawowe!