• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Inwestycje Homanitu

24 kwietnia 2009 r. miała miejsce oficjalna prezentacja inwestycji zrealizowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat przez firmę Homanit w zakładzie w Karlinie. Przybyło na nią 150 gości z Polski i z zagranicy, którzy wzięli udział w zwiedzaniu zakładu i uroczystej kolacji.

Kwietniową uroczystość zorganizowano dokładnie 7 lat po tym, jak sąd ogłosił upadłość zakładu Płyty Karlino. Zakład w Karlinie został przejęty przez Homanit w lutym 2005 r. (pracowało w nim wtedy 260 osób, dziś pracuje 400). Jeszcze w tym samym roku uruchomiono w nim nową linię lakierniczą, a firma uzyskała pozwolenie na działalność w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

W 2006 r. uruchomiono automatyczną formatyzerkę i piłę liniową oraz zakupiono nową linię produkującą cienkie płyty „Homadur” HDF i MDF. Fabryka otrzymała też certyfikat „DIN EN ISO 9001:2000”. Rok później uruchomiono w zakładzie czwarte urządzenie do produkcji składanych ścianek tylnych i rozpoczęto budowę oraz wyposażanie nowych hal produkcyjnych. W kwietniu 2008 r. wyprodukowano pierwszą płytę HDF „Homadur” na nowej prasie „Conti Power” a w kolejnych miesiącach uruchomiono 8-głowicową szlifierkę szerokotaśmową, drugą automatyczną formatyzerkę oraz drugą lakiernię. Powołano też do życia spółkę Homatrans, zajmującą się spedycją i logistyką.

Duże wrażenie robią liczy obrazujące możliwości produkcyjne zakładu. Na prasie „Conti Power” może być dziennie produkowane 240 tys. m2 surowej płyty HDF „Homadur”. Możliwości szlifierni to obróbka 100 tys. m2 płyty a lakierni – obróbka 180 tys. m2 płyty. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ