Jeden z największych zakładów meblarskich na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - IKEA Industry w Wielbarku. Fot. W-MSSE

Jeden z największych zakładów meblarskich na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - IKEA Industry w Wielbarku. Fot. W-MSSE

  • Autor: mg
  • 09 kwi 2017 14:26 (aktualizacja: 10 kwi 2017 08:16)

Inwestycje w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Co najmniej 1 mld 140 mln zł wyniosą nakłady inwestycyjne firm, które uzyskały zezwolenia na działalność gospodarczą w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w pierwszych trzech miesiącach 2017 roku. Jednocześnie inwestorzy planują zatrudnić minimum 926 nowych pracowników.

Kolejne inwestycje mają niewątpliwie związek z poszerzeniem obszaru Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które oficjalnie miało miejsce w końcu 2016 roku.

Na terenie W-MSSE działa obecnie wiele zakładów produkcyjnych należących do branży meblarskiej. W I kwartale 2017 roku kolejne zezwolenia otrzymały dwa podmioty meblarskie.

16 lutego br. zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otrzymał Warmińsko-Mazurski Klaster Meblowy. Planowana inwestycja zlokalizowana będzie w Smolnikach w Gminie Iława i polega na zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu. Planowany jest zakup i montaż nowoczesnych, sterowanych numerycznie maszyn do obróbki małych i wąskich elementów mebli, co znacząco zwiększy wydajność procesu technologicznego.

W ramach inwestycji, na terenie Strefy poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości 4.000.000 zł oraz zatrudnionych zostanie tam co najmniej 175 nowych pracowników. Planowane zakończenie inwestycji to 30 czerwca 2019 roku.

Inna inwestycja w ramach W-MSSE  będzie realizowana w Biskupcu przez Horizont Project Development. Projekt dotyczy budowy od podstaw dużego zakładu przetwórstwa drewna o łącznej powierzchni ok. 170 tys. m2, w którym - oprócz płyt wiórowych i melaminowanych - produkowane będą panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Fabryka powstanie na obszarze 84 ha. Dzięki inwestycji w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 789.060.000 zł i zatrudnionych zostanie minimum 300 pracowników.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ