Fot. Fotolia

Fot. Fotolia

  • Autor: Redakcja
  • 19 cze 2019 13:20 (aktualizacja: 24 cze 2019 13:56)

Jak i za ile urządzamy wnętrza mieszkań – zobacz wnioski z raportu

Największą wagę przykładamy do aranżacji kuchni oraz salonu. Te pomieszczenia w opinii respondentów odgrywają najważniejszą rolę w codziennym życiu domowników. Wynika to z badania przeprowadzonego przez serwis Fixly.pl.

Dla 91 proc. osób istotne jest to, jak urządzone są ich wnętrza. Aranżację nie pozostawiamy zatem przypadkowi. Przykładamy wagę do tego, by było funkcjonalnie i stylowo, ale w odpowiedniej cenie. Jak urządzamy wnętrza? Sprawdził to serwis Fixly.pl.

Największy wpływ na to, jak wyglądają nasze domy i mieszkania mają kobiety. 75 proc. pań wskazuje siebie jako osobę odpowiedzialną za urządzanie wnętrz. Potwierdza to niemal połowa panów - 51 proc. mężczyzn pozostających w związku uważa, że największy wpływ na aranżację wnętrz miały ich partnerki.

Na urządzenie metra kwadratowego jesteśmy skłonni przeznaczyć 1500 zł - jak wynika z raportu. Taka kwota pozwala wykończyć wnętrze w średnim standardzie. Za tę cenę możemy pozwolić sobie na dobrej jakości materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia. Najważniejsze, by pomogły nam stworzyć wygodną przestrzeń dla codziennego funkcjonowania - aż 87 proc. osób przy urządzaniu wnętrz kładzie nacisk na praktyczne rozwiązania. Istotne są również styl, jakość oraz cena.

Większość badanych (65 proc.) jest zadowolona z tego, jak obecnie prezentują się ich wnętrza, natomiast 29 proc. stwierdza, że nie podoba im się aktualna aranżacja. Są to jednak głównie osoby, które w najbliższym czasie planują przeprowadzić zmianę w wystroju wnętrz.

Zapytaliśmy badanych, które z pomieszczeń jest dla nich najistotniejsze pod względem wykończenia i wystroju. Okazuje się, że największą wagę przykładamy do aranżacji kuchni (37 proc) oraz salonu (35 proc.). Te pomieszczenia w opinii respondentów odgrywają najważniejszą rolę w codziennym życiu domowników. Traktowane są jako serce domu lub mieszkania, spędza się w nich najwięcej czasu i koncentruje życie rodzinne. Na trzecim miejscu znalazła się łazienka (13 proc.), natomiast pokoje (sypialnia, dziecięcy i gościnny) łącznie zebrały tylko 12 proc. głosów.

Pomysłów na aranżacje szukamy w głównie w Internecie. 67 proc. osób wybrało serwisy internetowe i blogi o tematyce wnętrzarskiej jako jedno z trzech najlepszych źródeł inspiracji. Na drugim miejscu znalazły się media społecznościowe (46 proc.). Pod tym względem najbardziej cenionym jest Pinterest. Inspiracji, idei i porad aranżacyjnych szuka tam 20 proc. badanych.

Fixly to serwis Grupy OLX, który pozwala zlecenie usługi w jednej z 12 kategorii i nawiązanie kontaktu z wykonawcami zainteresowanymi jej realizacją.

Pełną treść raportu znajdziesz TUTAJ

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ