Narożnik Vasto. Fot. Gala Collezione

Narożnik Vasto. Fot. Gala Collezione

  • Autor: bm
  • 29 lip 2019 19:46 (aktualizacja: 30 lip 2019 15:34)

Jak prawidłowo użytkować meble tapicerowane?

O cechach użytkowych mebli tapicerowanych decyduje w dużej mierze rodzaj materiałów obiciowych, prawidłowa konstrukcja wnętrza mebla oraz jakość wypełnień siedzisk; gęstość pianki tapicerskiej czy elastyczność sprężyn.

Jeśli chcemy by długo nam służyły, oraz zachowały swój nienaganny wygląd i kształt, warto wziąć pod uwagę rady specjalistów z Gala Collezione, którzy podzielili się z nami sposobami na przedłużenie ich żywotności.

Dbanie o nowe meble zaczyna się już w momencie, kiedy sofa czy fotele przyjeżdżają do naszego domu. Przy ich rozpakowywaniu unikajmy ostrych narzędzi, np. noży mogących spowodować uszkodzenie obicia. Podczas ustawiania mebli na docelowym miejscu chwytajmy je od dołu za sztywne elementy konstrukcyjne i delikatnie przesuwajmy, tak by nie uszkodzić podłogi. Na kanapę nie zapraszajmy domowych zwierzaków i uprzedźmy dzieci, że nowa sofa nie jest najlepszym miejscem na skoki i szalone zabawy. Dbajmy o podłokietniki oraz podnóżki – siadanie może spowodować ich wyłamanie. Unikajmy także stawiania na meblach kubków z kawą, herbatą czy kolorowymi napojami.

Plamy, które pojawią się na meblu tapicerowanym tkaniną usuwajmy natychmiast, gdy się tylko pojawią. Szybka reakcja znacząco zwiększy szansę na całkowite usunięcie zabrudzenia. Jeśli na mebel wylał się przez przypadek płyn – wystarczy przetrzeć go od razu miękką ściereczką lub gąbką, unikając mocnego tarcia. Czyszczenie sof skórzanych jest jeszcze łatwiejsze. Pamiętajmy o ich systematycznym odkurzaniu – może to być miękka ściereczka przyciągającą kurz lub odkurzacz z dedykowaną do tego rodzaju powierzchni szczotką. Kurz i zanieczyszczenia gromadzą się także w zagłębieniach pomiędzy siedziskami i boczkami czy oparciem. W zupełności wystarczy odkurzyć mebel raz w tygodniu, na przykład przy okazji weekendowego sprzątania.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • misa22, 2019-08-08 12:47:59
    Ciekawe propozycje mebli znajdziecie tez tutaj stolarnialobzow.pl