Fot. Protan Elmark

Fot. Protan Elmark

  • Autor: mg
  • 28 lip 2017 11:11 (aktualizacja: 28 lip 2017 12:37)

Jak przestrzeń magazynowa na zamówienie wpływa na rozwój firmy?

Szybki rozwój firmy meblarskiej niejednokrotnie nie idzie w parze z możliwością rozbudowy stałej przestrzeni, niezbędnej zarówno do produkcji, jak i przede wszystkim do przechowywania mebli. Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu są nowoczesne, montowane w kilka dni hale magazynowe.

Rozwój produkcji i poszerzanie asortymentu wymaga rozbudowy przestrzeni. W branży meblarskiej obszerne magazyny są koniecznością, gdyż zapewniają płynną realizację zamówień i tym samym obsługę klientów na najwyższym poziomie. Dlatego firmy meblarskie wymagają przestronnych magazynów, które będą w stanie pomieścić wielkogabarytowe zamówienia oczekujące na wysyłkę. Ponadto bardzo ważną gałęzią polskiej branży meblarskiej jest eksport, który dla sprawnego funkcjonowania wymaga wyjątkowo dużej przestrzeni magazynowej. Kwestią problematyczną jest także sama specyfika gamy produktowej.

Wykonywane z surowców naturalnych meble są wrażliwe na szereg czynników zewnętrznych, przez co nie mogą być przechowywane w dowolnych warunkach. Producenci mebli często zgłaszają potrzebę budowy szybkich magazynów przemysłowych, stanowiących zabezpieczenie ich produktów przed warunkami atmosferycznymi. Obiekty handlowe dla przedsiębiorców z branży meblarskiej jednak muszą spełniać szereg wymogów technicznych. Wyposażając je w odpowiedni system ogrzewania, możemy zapewnić w okresie zimowym temperaturę dodatnią względem tej panującej na zewnątrz. W lecie temperaturę obniżyć mogą urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, których montaż czyni z hal magazynowych obiekty zbliżone charakterem do tych typu stałego – mówi Łukasz Krzymieniecki, specjalista ds. sprzedaży w firmie Protan Elmark, dostawcy hal namiotowych.

Bywa że pomimo możliwości zwiększenia efektywności danego przedsiębiorstwa, pewne kluczowe decyzje są wstrzymywane ze względu na czasochłonny proces rozbudowy infrastruktury. Z tego powodu przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wybór namiotowych hal magazynowych w miejsce tradycyjnych obiektów murowanych. Krótki czas realizacji zlecenia, na które składa się m.in. opracowanie projektu, przygotowanie podłoża oraz produkcja i budowa hali przez dedykowany zespół fachowców, pozwala na szybkie czerpanie korzyści z nowej inwestycji. Dzięki temu po zaledwie 5 dniach budowy przedsiębiorca zyskuje nawet 1.000 m2 nowej przestrzeni, którą na dodatek może w przyszłości przenieść w dowolne miejsce, jeśli firma zmieni swoją lokalizację, lub swobodnie rozbudować.

Dynamiczny rozwój naszej firmy spowodował konieczność znalezienia dodatkowej powierzchni magazynowej. Poszukując dostępnych na rynku rozwiązań, swoją uwagę zwróciliśmy ku halom magazynowym, które stanowią bardziej ekonomiczną, niemniej wysoce funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych budynków. Nowe hale magazynowe wpłynęły na wzrost produkcji oraz otworzyły przed nami nowe perspektywy rozwoju – mówi Stanisław Robaczewski, dyrektor ds. produkcji firmy Szynaka Meble.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ