Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 12 maj 2017 08:44 (aktualizacja: 12 maj 2017 09:22)

Jak rozwiązać problem zatrudnienia w przemyśle meblarskim?

O tym, jak przekonać i przygotować bezrobotnych oraz studentów do pracy w przemyśle meblarskim dyskutowali uczestnicy projektu Ergosign, którzy spotkali się 9 maja br. w Warszawie na czwartej z kolei konferencji. Realizatorem projektu jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

Ergosign to jeden z projektów realizowanych przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli. Jego głównym celem jest opracowanie materiałów szkoleniowych dotyczących ergonomii stosowanej w przemyśle tapicerskim i w tzw. sleep industry. Najważniejszym zadaniem projektu jest przekonanie i przygotowanie bezrobotnych oraz studentów do podjęcia pracy w branży meblarskiej. OIGPM realizuje ten projekt wraz z partnerami zagranicznymi w ramach programu Erasmus+. Jego realizacja trwa od listopada 2015 roku.

Partnerzy projektu przeanalizowali raport okresowy oraz omówili wizytę kontrolną z Narodowej Agencji. Wiele miejsca w ramach dyskusji poświęcono modułom, które w przyszłości znajdą się na platformie elearningowej.

Podczas spotkania w Warszawie omówione zostały kwestie dotyczące potrzeb rynku pracy, kształcenia oraz szkolenia zawodowego. Podkreślano przy tym rolę technologii cyfrowych w zwiększeniu efektywności działań realizowanych w ramach projektu, a także dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców.

Ergosign ma za zadanie przewidywać przyszłe potrzeby rynku w zakresie pożądanych umiejętności oraz pobudzać do współpracy przemysł, partnerów społecznych i edukacyjnych. Projekt stawia na poprawienie jakości kształcenia oraz tworzenie programów, które będą najbardziej istotne z punktu widzenia przemysłu meblarskiego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ