Sofa Ludvig. Fot. Sits

Sofa Ludvig. Fot. Sits

  • Autor: bm
  • 13 lip 2017 10:22

Jak sprawdzić wygodę sofy, zanim zostanie wyprodukowana?

Zanim fabryka wyprodukuje nowy model fotela lub sofy, warto sprawdzić, czy spełnią one swoje podstawowe funkcje - czy będą wygodne i stabilne, czy dopasują się do kształtów ciała użytkownika. W tym przypadku niezastąpione okazują się narzędzia do symulacji komputerowej, które wykorzystuje między innymi firma Sits.

Firma Sits specjalizuje się w dostarczaniu sof i foteli wykonanych według nowoczesnych wzorów, współpracuje z uznanymi autorytetami w branży designu, takimi jak Niels Gammelgaard, Dan Ihreborn, Ian Archer, Bo Westerdahl, SAYS WHO i Anna Näsström. Fabryka w Brodnicy produkuje łącznie 110 rodzin mebli z zastosowaniem blisko 300 tkanin. Produkty eksportuje do 38 krajów, w tym tak odległych jak Arabia Saudyjska, Izrael, Kazachstan i Japonia.

W fabryce Sits stosowane są aktualnie rozwiązania Autodesk, przede wszystkim Autodesk Inventor Professional, ale także Autodesk Factory Design Suite Ultimate i Premium oraz Autodesk AutoCAD LT. Za cały proces implementacji: od dostarczenia oprogramowania poprzez dedykowane wdrożenia, szkolenia i konsultacje odpowiedzialna była firma Procad – Platynowy Partner Autodesk.

Korzystamy z możliwości modelowania swobodnego, które daje Autodesk Inventor. Dzięki tej technice możemy stworzyć wizualizacje przyszłego modelu. Przygotowana na tym etapie bryła 3D umożliwia nam wykonanie dokumentacji do pierwszego prototypu” – mówi Zbigniew Szczepański, Kierownik Technologii Sits.

Stworzenie cyfrowego prototypu pozwala wykonać na nim pierwsze testy funkcjonalne oraz odpowiedzieć na kluczowe pytanie – czy ten mebel da się wyprodukować. Oprogramowanie Inventor Professional umożliwia przeprowadzenie różnorodnych symulacji, dzięki którym na późniejszych etapach wdrażania projektów można ograniczyć liczbę prototypów. Moduł symulacji dynamicznej Inventor Professional pomocny był m.in. podczas projektowania kolekcji stolików dopasowanych do sof Sits. Za pomocą symulacji konstruktorzy byli w stanie szybciej określać, w jaki sposób obciążenie stolika będzie wpływało na jego stabilność.

Symulacja komputerowa w procesie prototypowania zmniejsza liczbę wzorów do przetestowania i koniecznych prób na meblach prototypowych. Przekłada się to zarówno na redukcję czasu, jak i kosztów, i znacząco wpływa na konkurencyjność firmy. Wyniki analizy wykonanej z wykorzystaniem narzędzi Autodesk pozwalają firmie Sits produkować stylowe i funkcjonalne meble szybciej i taniej. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ