Łóżko kontynentalne Isabel marki Comforteo. Fot. Comforteo

Łóżko kontynentalne Isabel marki Comforteo. Fot. Comforteo

  • Autor: bm
  • 17 lip 2018 12:31 (aktualizacja: 18 lip 2018 12:21)

Jak wybrać łóżko kontynentalne – opinia eksperta

Łóżko kontynentalne – do niedawna kojarzone przede wszystkim z wnętrzami hotelowymi – coraz częściej wybierane jest przez klientów indywidualnych, którzy chcą zwiększyć komfort wypoczynku w sypialni. Jakimi kryteriami powinni się kierować przy wyborze łóżka?

Historia łóżka kontynentalnego ma swój początek w XIX wieku, kiedy to w Ameryce zaczęto tworzyć łóżka, które miały utrzymać materac w „bezpiecznej” odległości od mało higienicznej podłogi. Równie szybko pojawiły się w Skandynawii. Ich nazwa nawiązuje do mieszczańskich, europejskich aranżacji wnętrz, w których wykorzystywano duże, przeważnie drewniane meble. . Dziś to jeden z najmodniejszych wnętrzarskich trendów, także w Polsce. Ekspert firmy Comforteo podpowiada, na co zwrócić uwagę wybierając łóżko kontynentalne.

Na rynku można trafić na wiele łóżek, które jedynie przypominają modele kontynentalne. Dlatego wybierając sławne, „amerykańskie” łóżko do swojej sypialni, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim o sprawdzeniu, czy mebel składa się z odpowiedniej liczby warstw. Ocena ilości warstw jedynie po wysokości łóżka może być myląca – od spodu mamy niekiedy do czynienia z wysoką, twardą podstawą. Tymczasem oryginalne posłanie kontynentalne to konstrukcja złożona z trzech warstw. Jeden z poziomów łóżka rzeczywiście stanowi drewniana skrzynia. Jednak, co charakterystyczne dla prawdziwej konstrukcji kontynentalnej, w jej wnętrzu powinien znajdować się materac sprężynowy, który łączy się z kolejnymi warstwami łóżka, tworząc autentyczne i komfortowe posłanie kontynentalne” – wyjaśnia Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo, producenta materacy i łóżek tapicerowanych.

Trzy poziomy, poza wygodą, mają zapewnić efektowną amortyzację i oparcie dla kręgosłupa. Pierwszą, najniższą warstwę, którą stanowi zazwyczaj materac bonellowy trwale złączony z drewnianą ramą, uzupełnia druga, tzw. materac właściwy. W tej roli najczęściej występuje materac posiadający tzw. sprężyny kieszeniowe. Ostatni, najwyższy poziom łóżka to nakładka, stanowiąca uwieńczenie i decydująca o ostatecznym komforcie łóżka.

Łóżka kontynentalne dostępne są w wersji dla jednej i dla dwóch osób. Ze względu na to, że są to meble, które świetnie wpisują się w przestronne wnętrza, warto przed zakupem dokładnie przemyśleć, jaką przestrzeń sypialni chcemy przeznaczyć na łóżko. Kolejną kwestią jest wybór poszczególnych warstw łóżka. „Na rynku istnieje wiele wariantów wykonania łóżka kontynentalnego. Producenci mogą do niego dobierać bardzo różne elementy. Z pewnością uniwersalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie materaca kieszeniowego. Jeszcze lepiej, jeśli dodatkowo posiada on tzw. 7 stref twardości to będzie pomocne dla wszystkich, którzy po całym dniu potrzebują solidnej regeneracji i cenią sobie wyjątkowy komfort snu. Niezależnie działające sprężyny zapewniają idealne dopasowanie materaca do kształtów ciała. Dzięki temu kręgosłup otrzymuje wielopunktowe podparcie, a my możemy budzić się bez bólu pleców, w pełni zrelaksowani” – mówi Artur Wasążnik.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Scandicsofa, 2019-06-27 13:17:37
    Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni, dlatego też wybierając je powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na design.